اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خبرنگاران با امام جمعه ایلام

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خبرنگاران با امام جمعه ایلام
در آستانه روز خبرنگار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، در این دیدار عبدالحمید کرمی رییس خانه مطبوعات استان ایلام با گرامی داشتن روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی شهید، اظهار کرد: شهید صارمی توسط گروه های تکفیری و وهابی به شهادت رسیده و هفدهم مرداد هر ساله، یاد این شهید بزرگوار را با عنوان روز خبرنگار گرامی می داریم.

وی با اشاره به اینکه رسانه در ایلام عمر جوانی دارند بیان کرد: مطبوعات و نشریات محلی در ایلام همواره در خدمت آرمان های نظام و مطالبات مردم بوده و در بیان واقعیت ها و گرفتاری هایی که مردم با آن مواجه هستند، کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

 کرمی ادامه داد: از پنجاه نشریه ای که در استان مجوز رسمی داشته اند حدود سی نشریه مکتوب به صورت پیوسته فعالیت دارند و خوشبختانه چاپ و انتشار این نشریات با وجود برخی مشکلات اقتصادی همچنان ادامه دارد.

وی افزود: علاوه بر نشریات مکتوب، امروزه بسیاری از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در ایلام فعالیتی مستمر دارند و برخی از اصحاب رسانه با راه اندازی کانال های مجازی در انتقال اخبار و رویدادهای خود تاثیرگذار بوده اند.

 در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین لطفی امام جمعه ایلام با گرامی داشتن روز خبرنگار گفت: خبرنگاری شغل بسیار مهم و تأثیرگذاری در اجتماع است که در انعکاس اخبار و واقعیت‌های استان و پیگیری مطالبات مردم می‌تواند گام‌های مؤثری بردارد.

 نماینده ولی فقیه در استان  با اشاره به اینکه تعهد، تعقل و بیان واقعیت‌ها و بازتاب مطالبات مردم در عرصه‌های مختلف از ویژگی‌های بارز یک خبرنگار است، تبیین کرد: خبرنگار باید تلاش کند که با نگاه دلسوزانه مشکلات و مطالبات مردم و چالش‌ها و موانعی را که جامعه با آن مواجه است، به روشنی بیان کند.

وی اظهار کرد: آنچه در این برهه برای ما مهم است، بیان دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی و توطئه‌های دشمن برعلیه ملت ایران اسلامی است، یکی از برنامه‌های دشمن دوقطبی کردن جامعه است، دشمنان در تلاش هستند که بین مردم و نظام اختلاف ایجاد کنند و مردم را نسبت به دولت و نظام اسلامی ناامید کنند.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمنان در تلاش هستند که با ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی نسل جوانی را که انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند از انقلاب ناامید کنند، گفت: اختلاف‌افکنی و دوقطبی کردن جامعه راهبرد امروز دشمنان است و نقش رسانه‌ها تبیین همین واقعیت‌هاست، انقلاب و نظام اسلامی در طول 40 سال تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌ است و این‌یک چالش بزرگ برای نظام سلطه است.

وی ادامه داد: امروز در شرایط یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی قرار داریم و دشمنان همه امکانات خود را میدان آورده‌اند که ملت و نظام اسلامی را وادار به تسلیم کنند اما این‌یک رویای باطل و خیال خام است.

 حجت الاسلام لطفی، افزود: البته مشکلات مردم زیاد است و باید این مسائل را انعکاس  داد و نباید در این زمینه کوتاهی شود، مردم نظام و انقلاب را دوست دارند و مردم ایران اسلامی ترفندهای دشمنان را خوب می‌دانند.

 وی تأکید کرد: استان ایلام ظرفیت‌های بسیار خوبی ازجمله مرز مهران و تردد میلیون‌ها زائر عتبات عالیات و اربعین حسینی دارد که می‌تواند استان را از بن‌بست خارج کند، کنگره عظیم اربعین حسینی نام ایلام را جهانی کرده است و امروز به برکت خون شهیدان استان ایلام گذرگاه اصلی تردد زوار حسینی است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید