اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد ایلام: به دنبال رشد و ارتقای فرهنگ بومی و محلی هستیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد ایلام: به دنبال رشد و ارتقای فرهنگ بومی و محلی هستیم
عمران خودآموز گفت :به دنبال برگزاری سالانه این جشنواره هستیم و قطعا برای این مهم برنامه ریزی خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، اختتامیه نخستین  داستان های بومی محلی با عنوان "رازان" با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. 
 
در این مراسم که با حضور جمعی از چهره های سرشناس فرهنگی و اهالی ادبیات استان برگزار شد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام ضمن خیر مقدم گویی و خوش آمد به زبان کوردی، اظهار کرد: معتقدم چنین جشنواره هایی باید در سال های گذشته برگزار می شد اما چون موانعی بر سر راهمان بود نمی شد به ادبیات بومی و محلی آن طور که به دیگر برنامه های هنری می پردازیم، توجه کنیم. 
عمران خودآموز با اشاره به حضور جوانان داستان نویس در جشنواره و پیشکسوتان ادبیات بومی بیان کرد: حضور این عزیزان مایه خوشحالی و دلگرمی است و انگیزه ی مضاعفی برای مجموعه اداره کل است تا بتوانیم این جشنواره را به صورت سالانه برگزار کنیم و در راستای منطقی کردن جشنواره و تثبیت آن قدم های مهمی برداریم. 
وی اضافه کرد: ما در این جشنواره به دنبال رشد و ارتقای فرهنگ بومی و محلی و ماندگار کردن خرده فرهنگ ها و همچنین واژگان کوردی و محلی بودیم و این میسر نمی شد مگر با همکاری انجمن شعر و ادب اداره کل و همچنین تلاش های دبیر علمی جشنواره جناب آقای حسین شکربیگی و همین طور جناب آقای قیطانی معاونت محترم فرهنگی و رسانه ای. 
وی در پایان صحبت های خود تبیین کرد: به دنبال برگزاری سالانه این جشنواره هستیم و قطعا برای این مهم برنامه ریزی خواهیم کرد
.

۳۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید