اخبار

دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام

دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: ترویج فرهنگ استقامت در جامعه باید محور فعالیت های شورای فرهنگ عمومی باشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین لطفی در دیدار با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به نقش و اهمیت این شورا اظهار کرد: یکی از شوراهای اثرگذار در نهادینه کردن فرهنگ دینی و اسلامی، شورای فرهنگ عمومی است.

امام جمعه ایلام بیان کرد: دشمن از همان ابتدای انقلاب به دنبال جلوگیری از استقرار و استحکام نظام بوده و هم اکنون هم جنگ رسانه ای و اقتصادی خود را که از مدت ها پیش آغاز کرده بود، پررنگ کرده است و هدفی جز نارضایتی و تضعیف روحیه مردم ندارد.  

وی در ادامه اضافه کرد: در شرایط فعلی نهادینه کردن فرهنگ استقامت به خنثی کردن برنامه های دشمن کمک شایانی خواهد کرد و ترویج فرهنگ استقامت در جامعه باید محور فعالیت های شورای فرهنگ عمومی باشد.

امام جمعه ایلام تبیین کرد: دشمن حتی در تحریم هایی که اعمال می کند، نتوانسته به اهداف خاص خود برسد، از این رو به دنبال این است که در امنیت روانی و اقتصادی مردم خلل وارد کند و به تازگی بحث استضیاح یا استعفای رییس جمهور از جمله ترفندهای دشمن برای رسیدن به همین اهداف است.   

همچنین در این دیدار دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اهداف سفر خود به ایلام بیان کرد: امید است در آینده نزدیک با رهنمودهای حضرتعالی و استانداری محترم و تعامل میان دستگاه های فرهنگی استان، به دنبال تقویت هر چه بیشتر فرهنگ عمومی در ایلام باشیم.

دکتر محمدرضا موالی زاده افزود: دشمن در دوران جنگ تحمیلی تصور می کرد که می تواند با تصرف در خاک سرزمین ما، همبستگی و انسجام داخلی را از بین ببرد، اما واقعیت آن بود که روحیه و فرهنگ استقامت و همبستگی در بین آحاد مردم تقویت شد.

وی اضافه کرد: اگر قومیت ها، احزاب و مذاهب مختلف به این نتیجه برسند که ما یک دشمن مشترک داریم، روحیه همبستگی و اتحاد ملی در بین مردم تقویت می شود، ما هم در شورای فرهنگ عمومی قطعا به دنبال ترویج فرهنگ استقامت و همبستگی ملی خواهیم بود. 

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید