اخبار

هفته عکس و فیلم کوتاه در ایلام برگزار می‌شود/ ضرورت تشکیل بانک اطلاعات تولیدات فیلم کوتاه در استان

هفته عکس و فیلم کوتاه در ایلام برگزار می‌شود/ ضرورت تشکیل بانک اطلاعات تولیدات فیلم کوتاه در استان
اولین نشست شورای حمایت از تولید فیلم کوتاه در استان ایلام با محوریت برگزاری هفته عکس و فیلم کوتاه استان با حضور مسئولان نهادهای فرهنگی و اجرایی ایلام برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در این نشست، اظهار کرد: استان ایلام از مزیت‌ها و استعدادهای فرهنگی و هنری زیادی بهره‌مند بوده که مهم‌ترین این مزیت‌ها بحث فیلم کوتاه در استان است.

 وی، بابیان اینکه فیلم کوتاه ماندگاری و تأثیرگذاری بسیاری زیادی در راستای ارائه پیام به مخاطب دارد، گفت: اثر و تأثیرگذاری فیلم کوتاه بر هیچ‌کسی پوشیده نیست، دستگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری استان در مناسبت‌های مختلف و موضوعات گوناگون با توجه به وظایف سازمانی و رسالت‌هایی که دارند در زمینه تولید فیلم کوتاه می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: در استان ایلام انجمن سینمای جوان ایران شعبه ایلام فعالیت‌های بسیار خوبی در زمینه تولید و آموزش فیلم کوتاه دارد و این نشست نیز در راستای هم‌افزایی برای برگزاری جشنواره فیلم کوتاه در استان و هفته عکس و فیلم  کوتاه استان با مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های فرهنگی و هنری است.

 خودآموز، با تأکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی از تولیدات فیلم کوتاه استان از گذشته تاکنون، افزود: بسیج هنرمندان، حوزه هنری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه استان و سایر نهادهای فرهنگی و هنری به‌طورقطع می‌توانند در زمینه تولیدات فیلم کوتاه با محوریت مسائل و مشکلات جامعه مؤثر باشند.

 وی، با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه‌های لازم را برای حمایت از تولید فیلم کوتاه توسط دستگاه‌های مختلف فراهم خواهد کرد، ابراز کرد: طی سال‌های گذشته تاکنون فیلم‌های در ایلام تولیدشده که لازم است یک رده‌بندی موضوعی از این تولیدات انجام و بانک اطلاعاتی قوی تشکیل شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، تصریح کرد: آموزش‌های تخصصی برای علاقه‌مندان و متصدیان فیلم کوتاه به‌طورقطع برگزار خواهد شد که به منجر به تولیدات اثرگذار شده و از این ظرفیت در راستای تولید فیلم فاخر و با محتوا استفاده شود.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: امید است که با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان هم‌زمان با روز ملی سینما در شهریورماه سال جاری شاهد برگزاری هفته عکس و فیلم کوتاه در استان باشیم.

۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید