اخبار

برگزاری نخستین جلسه کمیته­ ی فرهنگی و اجتماعی شورای توسعه و امنیت پایدار استان ایلام

برگزاری نخستین جلسه کمیته­ ی فرهنگی و اجتماعی شورای توسعه و امنیت پایدار استان ایلام
نخستین جلسه اعضای کمیته فرهنگی و اجتماعی شورای توسعه و امنیت پایدار استان ایلام به ریاست دکتر نوذری معاون سیاسی امنیتی استانداری و دبیری عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه های عضو کمیته ، در سالن جلسات حوزه­ی استاندار برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار در آغاز جلسه گفت : ضرورت امنیت به عنوان ضامن بقا و توسعه ی پایدار ، امری اجتناب ناپذیر در هر جامعه ای ست و این مهم با توجه به شرایط خاص کشور ما در شرایط فعلی منطقه بیش از پیش حساس و قابل توجه است .

وی افزود : داشتن بیشترین مرز مشترک با کشور عراق و چالش ها و آسیب­ها و البته فرصت­ های ناشی از آن برای استان ایلام و کل کشور می طلبد که اعضای کمیته های مختلف شورای توسعه و امنیت پایدار و به ویژه کمیته فرهنگی اجتماعی با برنامه ریزی های کارشناسی و در راستای دستیابی به اهداف سند راهبردی تلاش مضاعفی از خود نشان دهند.

خود آموز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کمیته ، ضمن تشریح دستور کار جلسه گفت : رویداد عظیم اربعین و نقش آن در تسهیل دست یابی به راهبردهای سند راهبردی توسعه امنیت پایدار غرب و شمال غرب نباید نادیده گرفته شود و باید با حمایت مسئولین ، بیشترین بهره برداری به ویژه در بعد فرهنگی آن  در راستای تامین امنیت پایدار منطقه و داخل و خارج مرزها به عمل آید.

در ادامه اعضای کمیته در راستای وظایف سازمانی خود و متناسب با سند راهبردی به ارائه­ی گزارش فعالیت­ها و برنامه­های پیش رو دستگاه خود و بحث و تبادل نظر حول محور اربعین و سایر مسائل مرتبط پرداختند.

۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید