اخبار

سه هزار فراخوان جشنواره ملی رضوی ایلام در کشور توزیع شد

سه هزار فراخوان جشنواره ملی رضوی ایلام در کشور توزیع شد
مسئول دبیرخانه نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان ایلام گفت: سه هزار فراخوان برگزاری هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی برای برگزاری این جشنواره در کشور توزیع شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،منصور محبی افزود: این جشنواره از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره رضوی با همکاری معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی فرهنگی، هنری امام رضا(ع) آذرماه امسال برگزار می شود. 
وی با بیان اینکه جشنواره امسال برخلاف دوره های قبل خارج از دهه کرامت و آذرماه برگزار می شود، ادامه داد: جشنواره امسال در دو گروه سنی بزرگسال بالای 17 با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی و گروه سنی نوجوانان زیر 17سال با موضوع خاطره نویسی برگزار می شود. 
وی بخش ویژه جشنواره امسال را پیاده روی اربعین حسینی سید و سالار شهیدان عنوان کرد گفت: در این بخش افرادی که در آیین باشکوه پیاده روی اربعین شرکت کرده می توانند آثار خود را در قالب خاطره یا سفرنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. 
به گفته محبی، در سفرنامه و خاطره نویسی این بخش نباید تنها به موضوع زیارت پرداخته شده بلکه زائران می توانند رویدادها و تحول روحی و پیام این کنگره عظیم و اثرهای جهانی را مورد توجه قرار دهند. 
وی گفت: آثار ارسالی باید برای نخستین با به جشنواره ارسال و متعلق به یکی از موضوع های جشنواره در سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع)، سفر به قم و زیارت حضرت معصومه(س) و سفر به شیراز زیارت حرم شاهچراغ و یا زیارت امامزادگان باشند. 
وی اضافه کرد: در این دوره همچنین سفرنامه و خاطره نویسی با موضوع زیارت امام موسی کاظم(ع) نیز پذیرفته خواهد شد. 
مسئول دبیرخانه نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان ایلام آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را 25آبان ماه عنوان کرد و گفت: تجلیل از برگزیدگان جشنواره نیز 25 آذرماه برگزار می شود. 
وی از شرکت کنندگان خواست آثا خود را به دبیرخانه دائمی هفتمین جشنواره بین المللی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی و یا سایت این جشنواره ارسال کنند. 
محبی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیتهای فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع)، تقدیر از تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار حوزه رضوی و اهل بیت(ع) را از اهداف برپایی این جشنواره برشمرد. 
وی با ذکر اینکه برگزاری جشنواره هفتم رضوی به همت بخش خصوصی (موسسه فرهنگی، هنری عصر پیام ایلام) به عنوان مجری برگزار کننده و با نظارت و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، افزود: این جشنواره سال جاری برای یازدهمین سال متوالی برگزار می شود ولی هفتمین دوره برگزاری سراسری آن با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی است که استان ایلام میزبانی آن را بر عهده دارد. 
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار و 10 سال متوالی استان ایلام میزبان این جشنواره بوده است. 
برگزاری این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز شد و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی دهه کرامت برگزار شده است. 
ششمین جشنواره رضوی پارسال در استان ایلام برگزار شد و در مجموع بیش از 200 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. 

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید