اخبار

برگزاری جشنواره رضوی در ایلام به آذرماه موکول شد

برگزاری جشنواره رضوی در ایلام به آذرماه موکول شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در این استان گفت: جشنواره امسال بر خلاف دوره های قبل خارج از دهه کرامت و در آذرماه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اعلام ستاد مرکزی جشنواره رضوی روند برگزاری این جشنواره که همه ساله در طول دهه کرامت و همزمان در استان های مختلف کشور برگزار می شد امسال تغییر و استان ایلام فصل پاییز میزبان برگزاری این جشنواره خواهد بود.

وی ادامه داد: این جشنواره در سری جدید به خاطره نویسی از تمام اهل بیت(ع) اختصاص یافته و در قالب سفرنامه و خاطره نویسی به زبان فارسی برگزار می شود.
وی با ذکر اینکه برگزاری جشنواره هفتم رضوی به همت بخش خصوصی (موسسه فرهنگی، هنری عصر پیام ایلام) به عنوان مجری برگزار کننده و با نظارت و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، افزود: این جشنواره سال جاری برای یازدهمین سال متوالی برگزار می شود ولی هفتمین دوره برگزاری سراسری آن با موضوع سفرنامه و خاطره نویسی است که استان ایلام میزبانی آن را بر عهده دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام یادآور شد: فراخوان این جشنواره منتشر و علاقه مندان می توانند نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بویژه امام هشتم شیعیان تا آبان ماه اقدام کنند.
جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار و 10 سال متوالی استان ایلام میزبان این جشنواره بوده است.
برگزاری این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز شد و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی دهه کرامت برگزار شده است.
ششمین جشنواره رضوی پارسال در استان ایلام برگزار شد و در مجموع بیش از 200 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید