اخبار

دهیاری‌ها، ظرفیت مهمی در راستای توسعه کتاب‌خوانی هستند/ تأکید بر موضوع ایلام‌شناسی در کتابخانه‌های عمومی

دهیاری‌ها، ظرفیت مهمی در راستای توسعه کتاب‌خوانی هستند/ تأکید بر موضوع ایلام‌شناسی در کتابخانه‌های عمومی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: توجه به توسعه و ترویج کتاب‌خوانی گام بزرگی در راستای توسعه همه‌جانبه در مناطق مختلف شهری و روستایی خواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در بازدید از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و کتابخانه مرکزی شهر ایلام، اظهار کرد: تکمیل و راه‌اندازی کتابخانه مرکزی یک مطالبه و خواست عمومی برای مردم شهر و استان ایلام بود.

  وی، بابیان اینکه کتابخانه مرکزی راهگشای علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی و جوانان و محققان است، ابراز کرد: تکمیل این کتابخانه ازجمله تجهیز سالن آمفی‌تئاتر از طریق نهادهای فرهنگی و عمومی مرتبط پیگیری شود که مراحل پایان کار و تکمیل این طرح نیز انجام شود.

 خودآموز،بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیرخانه‌ای تحت عنوان ترویج برنامه‌های کتاب‌خوانی دارد که پیگیر امور و فعالیت‌های مربوط به کتاب‌خوانی است و همچنین طرح پایتخت کتاب در کشور در دست اقدام است که در استان ایلام نیز این ظرفیت وجود دارد که باید از طریق دستگاه مرتبط پیگیری شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اجرای طرح‌های مختلف ازجمله روستاهای دوستدار کتاب، جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی، بحث کتاب‌گردی در مناطق روستایی، برپایی نمایشگاه‌های کتاب، کمک به کتاب‌فروشی، حمایت از ناشران و صنعت چاپ کتاب، ازجمله طرح‌هایی است که با حمایت وزارت ارشاد در مناطق مختلف اجرا می‌شود.

 وی، بابیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در مراکز دهیاری‌ها وجود دارد، یادآور شد: در صورت لازم می‌شود کتاب‌های اهدایی به‌صورت هدفمند در اختیار مراکز دهیاری در صورت داشتن فضای لازم برای ایجاد کتابخانه و در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی قرار گیرد که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه همکاری لازم را خواهد داشت.

 خودآموز، گفت: شیوه‌نامه جدید توزیع کتاب در بین نهادها و مراکز تأثیرگذاری در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های کتابخانه‌ای تدوین‌شده است و کتاب‌های خانه کتاب این اداره کل بر اساس این شیوه‌نامه جدید در اختیار مراکز مهم و تأثیرگذار فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی قرار خواهد گرفت.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه ایلام‌شناسی یکی از مواردی است که باید در کتابخانه‌های استان موردتوجه قرار گیرد، افزود: قفسه‌های کتاب ایلام‌شناسی در کتابخانه‌های عمومی استان در راستای حمایت از محققان و نویسندگان ایلامی و همچنین آشنایی نسل جوان با استان و نویسندگان بومی باید موردتوجه قرار گیرد.

 وی، تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی استان با رایزنی با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حتماً موردتوجه قرار خواهد گرفت و تلاش خواهد شد که همکاری و تعامل لازم با اداره کل کتابخانه‌های استان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی انجام شود.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید