اخبار

جشنواره سورناوا فرصتی برای ثبت فرهنگ و موسیقی بومی/ سورناوا آوای وحدت و همدلی اقوام ایرانی

جشنواره سورناوا فرصتی برای ثبت فرهنگ و موسیقی بومی/ سورناوا آوای وحدت و همدلی اقوام ایرانی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: آوای رسای وحدت و همدلی را از در ازنای تاریخ در نای سرنا به گوش معاصران و آیندگان رسانده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در حاشیه آیین گشایش نخستین جشنواره ملی موسیقی «سورناوا» در شهرستان دره شهر، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که استان ایلام جایگاه پیشین خود را در زمینه موسیقی و توجه به شادیانه های اقوام ایرانی بازیافته و افتخار میزبانی جشنواره ملی سورناوا را از آن خود کرده است.

 وی، بابیان اینکه بی‌گمان جشنواره سورناوا هدفی جز شادی، نشاط، اتحاد و بازگشت به اصالت فرهنگی اقوام ایرانی دنبال نمی‌کند، ابراز کرد: چه زیباست که ایلام چهارفصل، با تنوع قومی و فرهنگی بر روی هنرمندان و هنرنوازان جای‌جای ایران‌زمین، آغوش مهر گشوده است و آوای رسای وحدت و همدلی را از در ازنای تاریخ در نای سرنا به گوش معاصران و آیندگان رسانده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: برگزاری باشکوه این جشنواره و تداوم آن در سطح ملی و بین‌المللی فرصتی مغتنم است تا فرهنگ اصیل ملی و خرده‌فرهنگ‌های محلی ثبت و ضبط و احیا شوند و آیندگان نیز میراث دار هنر ریشه‌دار پیشینیان خود باشند.

 خودآموز، در پایان برای همه تلاشگران عرصه هنر و حامیان این رویداد بکر و بی‌بدیل به‌ویژه معاونت امور هنری و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن موسیقی ایران و شعبه ایلام، همکاران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرستان دره شهر و دبیران و داوران فرهیخته این جشنواره وزین آرزوی سلامتی و سربلندی کرد.

 گفتنی است، نخستین جشنواره موسیقی سورناوا از 26 تا 28 فروردین‌ماه سال جاری در شهرستان تاریخی دره شهر از توابع استان ایلام با حضور هنرمندان 16 استان کشور برگزار می‌شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید