اخبار

هنرمندان موسیقی نواحی در جشنواره "سورناوا "ایلام گرد هم می آیند

هنرمندان موسیقی نواحی در جشنواره "سورناوا "ایلام گرد هم می آیند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: با پیگیری های به عمل آمده و موافقت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخستین جشنواره ملی موسیقی نواحی'سورناوا' به میزبانی این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموزدر گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این جشنواره اواخر فروردین ماه جاری در شهرستان تاریخی و باستانی دره شهر برگزار می شود.

به گفته وی، فراخوان این جشنواره دی ماه پارسال در سطح استانی و ملی منتشر شد که در مجموع 246 اثر موسیقایی و مقاله از هنرمندان 20 استان کشور به دبیرخانه جشنواره واصل شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام تاکید کرد: این جشنواره با هدف صیانت از موسیقی سنتی و مقامی به ویژه ساز سورنا که پایگاه و جایگاه ویژه و با پیشینه ای در استان ایلام دارد، برگزار می شود.
به گفته خودآموز ، این ساز به طرز اعجازگونه ای با شادی و غم مردمان این دیار عجین شده و بی شک استان ایلام میزبان شایسته ای برای نوازندگان و پژوهندگان ساز سورنا خواهد بود.
وی اضافه کرد: در آیین اختتامیه جشنواره که با حضور مسئولان ارشد فرهنگی و هنری کشور و هنرمندان برجسته ملی و بین المللی برگزار می شود، از چهره های سرشناس موسیقی سنتی و هنرمندان مطرح موسیقی مقامی استان نیز تجلیل می شود.

۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید