اخبار

برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در ایلام/ شرکت ۱۷۰۰ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن

برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در ایلام/ شرکت ۱۷۰۰ نفر در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن
مسئول دفتر قرآن و عترت (ع) استان ایلام، ازبرگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم هم‌زمان با سراسر کشور در ۱۳ حوزه امتحانی در نقاط مختلف این استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، مسئول دفتر قرآن و عترت (ع) استان ایلام، صبح امروز (5 اسفند) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این آزمون با همکاری مؤسسات قرآن و عترت استان در دهم اسفندماه سال جاری در دو نوبت به‌صورت شفاهی و کتبی برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم هم‌زمان با سراسر کشور با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در استان برگزار می‌شود، افزود: از تعداد 1700 نفر ثبت‌نام کننده در این آزمون، 1550 نفر در آزمون کتبی و مابقی در آزمون شفاهی شرکت کرده‌اند.

مسئول دفتر قرآن و عترت (ع) استان ایلام، افزود: در آزمون نوبت اول که رشته‌های حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود، تعداد 530 نفر زن و تعداد 381 نفر مرد و در آزمون نوبت دوم رشته‌های مفاهیم و معارف اهل‌بیت (ع) تعداد 342 نفر زن و تعدد 250 نفر مرد شرکت خواهند کرد.

 وی، بابیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون در استان ایلام فراهم‌شده است، ابراز کرد: این آزمون در 4 موضوع حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل‌بیت (ع) و انس با قرآن کریم به‌صورت الکترونیکی در 26 رشته و به‌صورت آزمون الکترونیکی، کتبی و شفاهی این دوره با حضور قرآن آموزان برگزار می‌شود

ایدی، با اشاره به اینکه زمان صدور کارت ورود به جلسه از 20 بهمن‌ماه سال جاری تا 9 اسفند سال جاری خواهد بود، گفت: تقویت و انسجام برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان‌ها و نهادهای قرآنی، ایجاد انگیزه بین عموم مردم به‌ویژه نسل جوان و تعمیق شناخت نسبت به قرآن کریم و انس مستمر و تحقق مضامین قرآنی در سطح جامعه از اهداف برگزاری این آزمون عنوان کرد.

 وی، بابیان اینکه این آزمون رأس ساعت 8 و 30 دقیقه صبح تا 12 در ایلام در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار می‌شود، ابراز کرد: این آزمون در شهرستان آبدانان در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، شهرستان ایوان در مجتمع فرهنگی و هنری،دره شهر در مجتمع فرهنگی و هنری، در بدره در مجتمع فرهنگی و هنری،در چرداول در اداره کتابخانه‌های عمومی، مهران در مجتمع فرهنگی و هنری، ملکشاهی در مجتمع فرهنگی و هنری، دهلران در مرکز فنی و حرفه‌ای و چهار حوزه مراکز اصلاح و تربیت در سطح استان برگزار می‌شود.

 مسئول دفتر قرآن و عترت (ع) استان ایلام، بابیان اینکه آخرین‌مهلت ثبت‌نام در این آزمون 6 بهمن سال جاری بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از برگزاری این آزمون در استان صورت گرفته است.

۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید