اخبار

کانون‌های مساجد نقش مهمی در فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند/ فعالیت ۲۹۵ کانون مسجد در ایلام

کانون‌های مساجد نقش مهمی در فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند/ فعالیت ۲۹۵ کانون مسجد در ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های دینی و اسلامی بر عهده‌دارند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مسئول دبیرخانه و کارکنان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام،با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان دیدار کردند.

 عمران خودآموز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این دیدار اظهار کرد: توجه ویژه‌ای در دوره مدیریت آقای نیاکان به کانون‌های مساجد صورت گرفته که در دوره مدیریت جدید این مسیر نیز ادامه دارد.

 وی، بابیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های دینی و اسلامی بر عهده‌دارند،ابراز کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در حوزه کانون‌های مساجد استان انجام‌شده و جا دارد این فعالیت‌ها در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ادامه داشته باشد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و تلاش می‌شود که حمایت از این فعالیت بیش از گذشته افزایش یابد.

خودآموز، با اشاره به ظرفیت خبرگزاری شبستان به‌عنوان یک ظرفیت مناسب اطلاع‌رسانی،خاطرنشان کرد: این خبرگزاری علاوه بر فعالیت در حوزه اطلاع‌رسانی مساجد،در عرصه فرهنگ و هنر استان نیز نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و پوشش برنامه‌ها داشته که قابل‌تقدیر است.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، نیز در این دیدار، گفت: مدیریت جدید خوشبختانه از بدنه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این جای مسرت و خوشحالی دارد، همان‌طور که مدیریت قبلی حمایت‌های بی‌شائبه از کانون‌های مساجد داشت به‌طورقطع این حمایت‌ها در مدیریت جدید بیشتر خواهد شد.

  حجت‌الاسلام علی چراغی پور، با اشاره به اینکه دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد جزء لاینفک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است،گفت: کانون‌های مساجد به‌عنوان یک بال قوی نقش مهمی در انجام فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در سطح استان دارند.

 وی، با اشاره به تصویب اساسنامه ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، ابراز کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد وظیفه اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق روستایی را بر عهده‌دارند که هم‌اکنون نیز بیش از 75 درصد کانون‌های مساجد استان در مناطق روستایی فعالیت دارند.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، درادامه با اشاره بیست و پنجمین سالگرد تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری،افزود: برنامه‌ریزی لازم برای گرامیداشت این روز در سطح استان ازجمله دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، غبارروبی مزار شهدا و گردهمایی اعضای کانون‌های مساجد صورت گرفته است.

 چراغی پور،بابیان اینکه در حال حاضر 295 کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد این استان فعالیت دارد، گفت: سیاست اصلی ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد توجه به کیفیت کانون‌ها و انجام برنامه‌های کیفی در راستای نشر ارزش‌های دینی و فرهنگی و جذب جوانان به مساجد است.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که با توجه به ظرفیت مناسب کانون‌های فرهنگی و هنری، حمایت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کانون‌ها همچنان ادامه داشته و اعتبارت مناسبی در سال آتی بر اساس تفاهم‌نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به کانون‌های مساجد اختصاص یابد.

۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۱۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید