اخبار

بازدید استاندار ایلام از نمایشگاه سراسری کتاب

بازدید استاندار ایلام از نمایشگاه سراسری کتاب
استاندار ایلام عصر شنبه از بخش های مختلف یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام بازدید و در جریان روند فعالیت آن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،قاسم سلیمانی دشتکی با حضور در غرفه های مختلف این نمایشگاه ضمن گفت وگو با ناشران از کتاب های عرضه شده این نمایشگاه بازدید کرد.
وی در خصوص برپایی این نمایشگاه گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند همکاری همه جانبه مسوولان و مردم است.
استاندار ایلام ادامه داد: همانگونه که در مورد مسائل و موضوع های مختلف، سمینارها و همایش های گوناگون برگزار می شود، باید با برگزاری همایش هایی در خصوص کتاب و کتابخوانی به ترویج این فرهنگ پرداخته و بتوانیم این زمینه را برای علاقه مندی جوانان فراهم کنیم.
سلیمانی دشتکی یادآور شد: جامعه متمدن و اسلامی ایران از دیرباز توجه ویژه ای به مقوله کتاب داشته و مطالعه همواره نزد آنها امری تعالی بخش محسوب می شده است.
وی اضافه کرد: اگرچه امروزه مقداری از دغدغه های لازم برای مطالعه کتاب فاصله گرفته ایم، اما باید توجه داشت که در دین مبین اسلام بر علم اندوزی تاکید فراوان شده است.
سلیمانی دشتکی ملاک ارزیابی توسعه همه جانبه کشور را مطالعه عنوان کرد و گفت: این مساله نقش مهمی در تربیت و پرورش فکری مردم بویژه دانش آموزان و دانشجویان دارد.
وی برپایی نمایشگاه های کتاب و معرفی کتاب های جدید از سوی ناشران را یکی از اقدام های مهم برای افزایش سرانه مطالعه دانست.
یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام با عرضه بیش از 57 هزار کتاب از 18 بهمن ماه در سوله اداره کل غله ایلام فعالیت خود را آغاز و تا 23 بهمن ماه دایر است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید