اخبار

یازدهمین باغ کاغذی ایلام همزمان با فجر 39 گشایش یافت

یازدهمین باغ کاغذی ایلام همزمان با فجر 39 گشایش یافت
یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام روز چهارشنبه همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مشاورعلمی فرهنگی وزارت ارشاد، معاون سیاسی استاندار و جمعی از مسوولان محلی، نویسندگان و هنرمندان در سوله غله شهر ایلام گشایش یافت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مدیرکل فرهنگ و ارشاد ایلام در حاشیه این آیین به خبرنگاران گفت: در این نمایشگاه 57 هزار عنوان کتاب از 228 ناشر و نمایندگی نشر در 183 غرفه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. 

علی محمد نیاکان ادامه داد: این نمایشگاه از 18بهمن ماه جاری تا 23 بهمن ماه برپا و برای رفاه حال مردم کتابها با تخفیف 30 درصدی از طریق بن و همچنین از سوی ناشران به علاقه مندان عرضه خواهد شد.

نیاکان یادآور شد: در این نمایشگاه 15 برنامه با موضوعات گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی، نگاهی به ادبیات داستانی معاصر، امر به معروف و نهی از منکر، نشست کتابخوان، محفل شعر و موسیقی، نقد و بررسی کتاب و رونمایی از تازه های نشر در سال 96 با همکاری سپاه امیرالمومنین استان، دادگستری و نیروی انتظامی، نهاد کتابخانه های عمومی استان و کانون فرهنگی هنری مساجد استان و حوزه علمیه برگزار می شود.

وی از دیگر برنامه های جنبی نمایشگاه را ایجاد ایستگاه نقاشی برای کودکان در غرفه کودک، اجرای نمایش خیابانی در محوطه بیرونی نمایشگاه و نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی عنوان کرد.

نیاکان گفت: این نمایشگاه هر روز عصر از ساعت 16 تا 17:30 و 18:30 تا 19:45 و در نوبت صبح نیز هر روز از ساعت 9 تا 12 برنامه قصه گویی برای کودکان توسط مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

اختتامیه این نمایشگاه که در سوله اداره غله شهرستان ایلام واقع در بلوار شهید بهشتی قرار دارد روز پنجشنبه 23 بهمن ماه جاری ساعت 18:30 با حضور عوامل برگزاری نمایشگاه و به منظور تقدیر از برترین ها برگزار خواهد شد.

دهمین نمایشگاه سراسری کتاب اسفندماه 95 با ارایه 31 هزار عنوان کتاب از 253 ناشر مناطق مختلف کشور در 187غرفه در معرض دید عموم قرار گرفت و مردم حدود سه میلیارد ریال از این نمایشگاه کتاب خریدند. 

هم اینک 24 ناشر در استان ایلام فعالیت و سال گذشته حدود 120 عنوان کتاب متعلق به این افراد چاپ و منتشر شده است.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۱۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید