اخبار

نباید در بیان عملکرد انقلاب دچار لکنت زبان شد/ اجرای 476 برنامه فرهنگی، هنری در کشور

نباید در بیان عملکرد انقلاب دچار لکنت زبان شد/ اجرای 476 برنامه فرهنگی، هنری در کشور
مشاور علمی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام،با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای چشمگیری برای کشور داشته گفت: مسئولان نباید در بیان عملکرد انقلاب دچار لکنت زبان شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،همایون امیرزاده روز چهارشنبه در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب ایلام بیان کرد: میزان چاپ و نشر کتاب در کل کشور قبل از پیروزی انقلاب 2 هزار و 500 مورد بود که این رقم تا پایان سال 95 به یک میلیون کتاب افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پارسال 88 هزار عنوان کتاب در کل کشور چاپ شده ادامه داد: میزان جمعیت باسواد در کل کشور قبل از انقلاب 2.3 درصد بود که این نرخ به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز به 93.7 درصد افزایش یافته است.

وی تعداد مراکز نخبگان و استعدادهای درخشان کشور قبل از انقلاب را تنها 2 مرکز عنوان کرد و ادامه داد: امروز این رقم به 672 مرکز رسیده و فرآیند سوادآموزی و دانش افزایی در کشور به گونه ای سرعت گرفته که نه تنها به مرزهای دانش دنیا نزدیک شده ایم، بلکه آنها را در نورده ایم.

مشاور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام راه اندازی مراکز نانو، سلول های بنیادی و دستیابی به انرژی هسته را بیانگر این توان و مسئله دانست که روح انقلاب به سمتی در حال پیشرفت است که مردم را با دانش و آگاهی تطبیق دهد.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت مطالعه و کتابخوانی گفت: هیچ ملتی بدون مطالعه به سرافرازی نخواهد رسید و نمی تواند تمدن خود را احیا کند.

وی با اشاره به اختصاص 340 میلیارد ریال اعتبار به استان های کشور برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در سال جاری گفت: این میزان معادل 42درصد کل بودجه این وزارتخانه بوده است.

مشاور وزیر ارشاد با ذکر اینکه امسال 476 برنامه مختلف فرهنگی، هنری در کشور اجرا شده، از جمله مهمترین رویکردهای این وزارتخانه در انعقاد تفاهم نامه ها با استان ها برای اختصاص اعتبار را حمایت از فعالیت های متمرکز منطقه ای، حمایت از برنامه های مرتبط با ترویج فرهنگ کتابخوانی و رونق کسب و کار در حوزه نشر برشمرد.

یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب صبح امروز در سوله غله شهر ایلام در زمینی به گستره سه هزار و 600 متر مربع گشایش یافت.

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۴:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید