اخبار

هیچ ابزاری تأثیرگذارتر از انتقال پیام از طریق رسانه نیست

هیچ ابزاری تأثیرگذارتر از انتقال پیام از طریق رسانه نیست
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام،گفت: باید تلاش کرد که در قالب سینما ،فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و رشادت و ایثارگری‌های مردمان این سرزمین را به جامعه بین‌الملل انتقال داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،محمد نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام،در مراسم افتتاحیه سومین دوره جشنواره فیلم فجر در این استان، اظهار کرد: هر ملت و کشوری آرزوی فرهنگ و غنای تاریخی ملت ایران اسلامی را دارد.

 وی، بابیان اینکه سوابق ملت ایران به‌ویژه در عرصه فرهنگ بسیار درخشان است، ابراز کرد: ما در طول تاریخ ملت ایران، افرادی را داشته‌ایم که در مبحث فرهنگی بسیار تأثیرگذار بوده‌اند، امروز بسیاری از ملت‌ها که از غنای فرهنگی و تاریخی برخوردار نیستند به دنبال تاریخ‌سازی برای خود هستند.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: ما غنای فرهنگی و اصالت تاریخی داریم که همواره فرهنگ ما در طول تاریخ فرهنگی غالب بوده است، شاهنامه خود یک تاریخ و ملت بوده است که غنای فرهنگی این ملت را برای ملت‌های دیگر به نمایش بگذارد.

 نوذری، بابیان اینکه امروز در عرصه تهاجم فرهنگی برای مقابله بافرهنگ دینی و اسلامی ملت ایران قرار داریم، گفت: عصر امروز، عصر جنگ‌های فرهنگی است که در این راستا دشمنان تلاش می‌کنند فرهنگ اسلامی و ملی ما را دچار خدشه کنند.

 وی، با اشاره به اینکه هیچ‌کس به‌اندازه اصحاب فرهنگ و هنر نمی‌تواند مدافع فرهنگ باشد، گفت: ایلام هم غنای فرهنگی و تاریخ دارد و هم تاریخ 8 سال دفاع مقدس را در دل خود جای‌داده است که فرهنگ ایثار و شهادت و گذشت و مجاهدت مردمی است که در این راه جان خود را فدا کردند.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: زبان هنر به‌ویژه تصویر، بسیار تأثیرگذار است و بسیاری از مشکلات جامعه را می‌توان با انتقال پیام از طریق سینما و تصویر در جامعه مرتفع کرد و زبان هنر و منطق هنری می‌تواند در کاهش مشکلات بسیار مهم و تأثیرگذار باشد.

 نوذری، با اشاره به اینکه هیچ ابزاری اثرگذارتر از انتقال پیام از طریق هنر و رسانه نیست،خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد که در قالب سینما فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و رشادت و ایثارگری‌های مردمان این سرزمین را به جامعه بین‌الملل انتقال داد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید