اخبار

ارسال 700 اثر به جشنواره شعر کردی منال در ایوان

ارسال 700 اثر به جشنواره شعر کردی منال در ایوان
دبیر اجرایی سومین دو سالانه منطقه ای شعر کردی منال از ارسال 700 اثر به این جشنواره در دوره سوم برگزاری آن خبر داد و گفت: کار داوری آثار این جشنواره نیز به پایان رسیده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی صحرایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آثار از 120 شاعر استان های غربی کشور شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان و ایلام ارسال شده است.

وی ادامه داد: داوری آثار توسط رضا موزونی از کرمانشاه، عبدالرحمن فهیمی از کردستان، فریدون میراحمدی از جوانرود و میثم خورانی از ایوان انجام شده که در مجموع 10 اثر به عنوان برتر و 10 اثر نیز شایسته تقدیر انتخاب شدند. 

دبیر اجرایی سومین دو سالانه منطقه ای شعر کردی منال تقویت زبان مادری، توجه شاعران به گویش های بومی، محلی و آشنایی با فرهنگ مناطق مختلف کشور را از اهداف برپایی این جشنواره برشمرد. 

صحرایی گفت: اختتامیه جشنواره 20 دی ماه به مدت 2 روز در سالن ارشاد ایوان با اجرای برنامه های غبارروبی و کاشت نهال در مزار شهدای گمنام، شعرخوانی شاعران برگزیده، شعرخوانی کودکان، اجرای موسیقی کودک، میان پرده نمایشی، کلیپی از نشاط کودکان زلزله زده کرمانشاه و کارگاه نقد و بررسی شعر کردی کودک برگزار می شود.

به گفته صحرایی، این جشنواره به همت معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، اداره کل فرهنگ و ارشاد ایلام، فرمانداری و ارشاد و انجمن شعر و ادب ایوان و موسسه فرهنگی، هنری ایوان بیمن برگزار می شود.
جشنواره 2 سالانه شعر کردی در سال های 92 و 94 برگزار شد که در جشنواره دوم حدود 400 اثر از شاعران منطقه غرب کشور با گویش های کردی به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد. 

۱۸ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید