اخبار

برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره نماز و رسانه/ توجه به نماز محور فعالیت های فرهنگی باشد

برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره نماز و رسانه/ توجه به نماز محور فعالیت های فرهنگی باشد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان چهارمین جشنواره رسانه و نماز با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی این استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،اظهار کرد: این جشنواره با همکاری و تعامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ستاد اقامه نماز استان و ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این استان برگزارشده است.

  وی، بابیان اینکه درمجموع بیش از 110 اثر به دبیرخانه این جشنواره در استان از سوی نشریات، پایگاه‌های خبری، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری ارسال‌شده است، ابراز کرد: 25 نشریه، سایت خبری و تحلیلی و خبرگزاری در این جشنواره با ارسال آثار مشارکت داشته‌اند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: داوری آثار ارسالی در بخش‌های مختلف گزارش، مقاله، مصاحبه، یادداشت، عکس و خبر با حضور هیئت‌داوران برگزارشده و درنهایت 13 اثر در بخش‌های مختلف به‌عنوان برگزیده انتخاب که در هفته آینده مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 محمد نیاکان، یادآور شد: چهارمین جشنواره رسانه و نماز را در راستای نیل به اهداف مبتنی بر فرهنگ غنی دین مبین اسلام و توسعه و ترویج فرهنگ نماز با محورهای همدلی و هم‌زبانی- نماز، فرهنگ اسلامی و دینی- ترویج فرهنگ نماز- مسجد و نماز- رسانه و ترویج فرهنگ نماز- نماز و سیاست- نماز، علم و تحصیل - نماز و معنویت – نماز و اقتصاد مقاومتی- نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر بوده برگزارشده است.

 وی، بابیان اینکه بخش ویژه این جشنواره نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده است، گفت: ترویج و توسعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برای اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان، تقویت مبانی اعتقادی و دینی نوجوانان و جوانان در فضای مجازی، شناسایی و تجلیل از فعالان نماز در عرصه فضای مجازی، کاهش آسیب‌های فضای مجازی از طریق گسترش پیام‌ها و محتواهای نماز از اهداف این جشنواره بوده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه آخرین‌مهلت برای ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 30 مهرماه 1396 بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از سوی اصحاب رسانه و مطبوعات استان از برگزاری این جشنواره صورت گرفته و به‌طورقطع رسانه‌ها، در فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ نماز تأثیر به سزا و نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

 محمد نیاکان، در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ مترقی نماز موجب رشد، توسعه فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد و باید توجه به نماز در رأس برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرار گیرد.

۱۰ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید