اخبار

برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در ایلام/ ایلام یکی از استان‌های برتر در حوزه فعالیت‌های قرآنی

برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در ایلام/ ایلام یکی از استان‌های برتر در حوزه فعالیت‌های قرآنی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با تأکید بر لزوم حمایت از فعالیت‌های قرآنی، گفت: این استان در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی یکی از ۱۰ استان برتر کشور طی سال گذشته بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی، مسئول قرآن و عترت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی این استان اظهار کرد: ثبت‌نام آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم از 18 آذرماه سال جاری آغاز و تا 20 دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی، بابیان اینکه این آزمون در 4 موضوع و در  26 زیررشته در سراسر کشور در 10 اسفند به‌صورت کتبی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ثبت این آزمون از طریق مؤسسات قرآن و عترت(ع) فعال در سطح استان در تمامی شهرستان‌ها انجام می‌شود و علاقه‌مندانمی توانند برای ثبت‌نام به این مؤسسات مراجعه کنند.

 مسئول قرآن و عترت(ع) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، یادآور شد: مؤسسات قرآن و عترت(ع) ثبت‌نام از علاقه‌مندان را از 18 آذر شروع کرده‌اند و پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری آزمون ازجمله مکان و فضای لازم در اسفندماه سال جاری در استان انجام‌شده است.

 ایدی، ایجاد انگیزه در بین آحاد مردم به‌ویژه نسل جوان در راستای فراگیری معارف قرآن کریم، شناسایی و معرفی نخبگان قرآنی در حوزه‌های مختلف، به‌روزرسانی بانک جامع اطلاعاتی فعالان قرآنی کشور، تقویت و ایجاد اتحاد میان دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی  و سنجش و ارزیابی مؤسسات قرآن و عترت را اهداف برگزاری این آزمون برشمرد.

 وی، با اشاره به مصوبات نشست‌های قبل شورای توسعه فرهنگ قرآنی این استان، اظهار کرد: سند چشم‌انداز توسعه فعالیت‌های قرآنی استان با مشارکت همه دستگاه‌های عضو و کمیته‌های سه‌گانه آموزش و پژوهش و ترویج و تبلیغ تدوین‌شده است که بعد از تصویب نهایی به این دستگاه‌ها ارسال خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این نشست،گفت: آزمون سراسری قرآن در رشته‌های حفظ و مفاهیم یک سرمایه معنوی است برای کل استان است که در این آزمون فعالان قرآنی شرکت کرده و فضای استان را به عطر معنویت قرآن معطر می‌کنند.

 علی‌محمد نیاکان، با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های مختلف در حد توان حمایت کرده است، افزود: استان ایلام هم‌اکنون در این زمینه یکی از 10 استان برتر کشور است که فعالیت‌های قرآنی در این استان رو به افزایش و گسترش است.

وی، با اشاره به اینکه شورای توسعه فرهنگ قرآنی هم‌اکنون با تعامل و همکاری دستگاه‌های عضو، روند رو به رشد دارد، ابراز کرد: همه دستگاه‌های عضو این تشکل موظف هستند که نسبت به اطلاع‌رسانی این آزمون اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،یادآور شد: دستورالعمل آزمون مفاهیم و حفظ قرآن کریم به‌تمامی دستگاه‌ها ارسال شود و صداوسیمای مرکز استان نیز در راستای اطلاع‌رسانی مناسب اقدام لازم را به عمل خواهد آورد که جای تقدیر دارد.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود که همه فعالان قرآنی بتوانند در این آزمون شرکت کرده و مؤسسات قرآنی نیز در راستای تسهیل در امر ثبت‌نام داوطلبان در این آزمون حمایت شوند.

۶ دی ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید