اخبار

استاندار ایلام: اقامه نماز موجب ارتقا شخصیت می شود

استاندار ایلام: اقامه نماز موجب ارتقا شخصیت می شود
استاندار ایلام گفت: نماز در واقع درس زندگی بوده و اقامه آن موجب ارتقا شخصیت انسانی افراد و کسب جایگاه معنوی و عرفانی می شود.

قاسم سلیمانی دشتکی در اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی در مجتمع امور تربیتی ایلام با بیان اینکه نماز و تمامی حرکاتی که انسان در آن باید انجام بدهد سرشار از راز و اسرار است افزود: نیت انسان در نماز به معنای جهت گیری تفکر انسانی به سوی اهداف روشن و تعظیم در رکوع و سجود در واقع شکستن غرور و تکبر انسان است.

وی ادامه داد: اقامه نماز سعادت دنیوی و اخروی فرد را تضمین و هرچه فرد در زندگی حاصل کند نتیجه نماز و توجه به این فریضه الهی است.

استاندار ایلام تاکید کرد: نماز در واقع درس عملی برای زندگی سعادتمند و توشه آخرتی است که هر مسلمانی باید آنرا بجا بیاورد.
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام نیز در این اجلاس گفت: به همت سپاه تاکنون 128مسجد در مناطق مختلف استان احداث و اکنون مورد استفاده مردم قرار دارد.

سید صادق حسینی بیان کرد: علاوه بر این در تکمیل و ساخت 50مسجد استان نیز همکاری شده و 25خانه عالم برای استقرار مبلغان دینی ساخته شده است.

وی با یبان اینکه به همت سپاه پاسداران اکنون عملیات ساخت 80مسجد در استان در دست اجراست گفت: 53 مسجد و 26خانه عالم دیگر نیز در ِآنده احداث خواهد شد.

در پایان این اجلاس از مدیران 14دستگاه اجرایی استان از جمله بهزیستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمل و نقل و پایانه ها، اداره کل زندان ها به عنوان دستگاه برتر حوزه نماز تجلیل شد.

۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۵۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید