اخبار

سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای احداث تالار هنری ایلام

سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای احداث تالار هنری ایلام
مدیرکل طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی برای احداث تالار هنری در استان ایلام خبر داد.

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مسعود معماردر دیدار با مسئولان دستگاه های فرهنگی استان ایلام اظهار کرد: این مجموعه طوری ساخته خواهد شد که امکان برگزاری تمامی برنامه های فرهنگی،هنری در این تالار میسر باشد.

 وی ادامه داد: قرار است این مجموعه در زمین به مساحت ۷ هزار متر مربع و ظرف مدت ۳ سال احداث شود و اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل آن حدود ۶۰ میلیارد تومان خواهد بود.

 مدیرکل طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمبود فضاهای فرهنگی در استان ایلام را یکی از اصلی ترین معضلات و خواسته های اهالی فرهنگ این استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد با ساخت این مجموعه شاهد تحرک قابل توجهی در اجرای برنامه های هنری و فرهنگی در ایلام باشیم.

 معمار همچنین از تکمیل آمفی تئاتر شهرستان دره شهر تا ایام الله دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: این مرکز ظرفیت پذیرش ۲۵۰ نفر را داشته و از نظر امکانات نورپردازی و صوتی و تصویری به جدیدترین امکانات روز مجهز شده است.

 گفتنی است استان ایلام در زمینه وجود مراکز فرهنگی همچون سالن سینما و تئاتر با مشکل جدی روبروست بطوریکه تنها سینمای شهر ایلام که دارای قدمت طولانی بوده و از کیفیت مناسبی نیز برخوردار بود در دولت گذشته تخریب و قرار بود یک مجموعه فرهنگی با ۲ سالن سینما بجای آن احداث شود ولی با وجود گذشت چندین سال تبدیل به پارکینگ خودروها شده و مشخص نیست چه زمانی شاهد آغاز فعالیت اجرایی آن خواهیم بود.

۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۰۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید