اخبار

49 طرح بزرگ فرهنگی در کشور در حال ساخت است

49 طرح بزرگ فرهنگی در کشور در حال ساخت است
مدیر کل دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه ریزی این وزارتخانه برای احداث 49 طرح بزرگ فرهنگی در استان های مختلف کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مسعود معمار در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این پروژه ها شامل تالار مرکزی، کتابخانه عمومی، موزه هنرهای معاصر و مجتمع فرهنگی، هنری است.

مدیر کل دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین مجتمع فرهنگی هنری با عنوان تالار مرکزی در شهر ایلام به عنوان مرکز استان احداث می شودکه این مجتمع در زمینی به گسترده هفت هزار متر مربع اهدایی استانداری ایلام با زیربنای 12 هزار متر مربع مجهز به سالن موسیقی، تئاتر، گالری، کلاس انجمن ها و غیره است.

وی با بیان اینکه برای طراحی این مجتمع در سال جاری سه میلیارد ریال اعتبار اختصاص می یابد، گفت: اعتبار ساخت این مجتمع به میزان قابل توجهی از محل اعتبارهای سال 97 به این استان اختصاص می یابد.

وی با اشاره به ساخت سالن آمفی تاتر مجتمع فرهنگی، هنری دره شهر گفت: برای تجهیز سایر بخش های این مجتمع سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای این وزارتخانه اختصاص می یابد.

معمار اختصاص سه میلیارد ریال برای تجهیز مجتمع فرهنگی، هنری سرابله را از دیگر برنامه های وزارت ارشاد در حمایت از طرح های عمرانی فرهنگی این استان برشمرد.

وی همچنین با اشاره به ساخت پارک بلوط شهر ایلام گفت: در این پارک سالنی با ظرفیت یک هزار نفر احداث و اعتبار تجهیزات آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین خواهد شد.

۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید