اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: فراهم شدن امکان استقرار خبرنگاران در مهران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام: فراهم شدن امکان استقرار خبرنگاران در مهران
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: با توجه با شرایط حاکم بر شهر مهران در ایام اربعین حسینی، زمینه استقرار محدود، تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های گروهی در شهر مهران فراهم‌شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اربعین حسینی یک فرصت و نعمت بزرگ برای مردم و استان ایلام است.

 وی، بابیان اینکه امروز مهران قدمگاه زوار و دروازه ورود به عتبات عالیات است، یادآور شد: در ایام اربعین حسینی لحظه‌های ناب و صحنه‌های بی‌بدیلی از عشق و ارادت مردم و زوار حسینی به ائمه اطهار (ع) به‌ویژه سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) روی می‌دهد که باید این صحنه‌ها ثبت و ضبط شوند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: اصحاب رسانه و مطبوعات استان نقش مهمی در راستای انعکاس و ثبت این لحظات و صحنه‌های دلدادگی و شور اشتیاق زوار حسینی و همچنین خدمتگزاری مردم و مسئولان استان در راستای خدمت به زوار بر عهده‌دارند.

 محمدنیاکان، تصریح کرد: ازآنجاکه فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز خود را خادم مردم، زوار حسینی و اصحاب رسانه و مطبوعات می‌داند بر اساس تلاش‌های صورت گرفته در حد توان، شرایط لازم در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهران در راستای استقرار و اسکان خبرنگاران رسانه‌های گروهی در حد 5 نفر فراهم‌شده است.

 وی، بابیان اینکه شرایط حاکم بر شهر مهران با توجه به استقبال مردم و زوار حسینی از پایانه بین‌المللی مرز مهران و ازدحام جمعیت اجازه خدمتگزاری بیشتر را به اصحاب رسانه و مطبوعات استان نمی‌دهد، یادآور شد: اینترنت، اسکان، سیستم رایانه‌ای در حد محدود و استقرار خبرنگاران در این ایام از طریق اداره ارشاد اسلامی مهران تأمین خواهد شد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه امکانات و شرایط ایام اربعین حسینی اجازه خدمتگزاری بیشتر و بهتر به اصحاب رسانه و مطبوعات استان را در این ایام نمی‌دهد پوزش می‌طلبیم.

۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید