اخبار

سوگواره علمدار کربلا نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ ائمه اطهار(ع) دارد

سوگواره علمدار کربلا نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ ائمه اطهار(ع) دارد
نماینده حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع)، از تلاش های ستاد عالی و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در راستای شناساندن سیره حضرت ابوالفضل (ع) تقدیر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،السید عدنان محمدحسن الموسوی نماینده حرم مطهر حضرت ابالفضل العباس (ع) در مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره علمدار کربلا در مرکز این استان اظهار کرد: خداوند به مردم استان ایلام این توفیق را داده که در مسیر تردد زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی قرار گیرند.

 وی، با تقدیر از تلاش های مسئولان ستاد عالی و دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در راستای برگزاری هرچه بهتر سوگواره علمدار کربلا، یادآور شد: به همراه هیئتی از عتبات مقدسه حضرت ابوالفضل العباس (ع) در این سوگواره حضور پیدا کردیم که مایه افتخار است.

 السید عدنان محمدحسن الموسوی، افزود: ما در جهت خدمات به زوار حسینی مسئولیت و وظایف سنگینی بر عهده داریم زیارت رابعین چیزی نیست که قابل بیان باشد و باید خود شخص این تجربه را داشته باشد تا آنرا به خوبی درک کند.

 وی، با بیان اینکه سید احمد صافی بسیار دوست داشتند که در این مراسم حضور داشته باشند، یادآور شد: حضرت عباس (ع) به شجاعت و دلاوری شهره بود و این اعتبار به واسطه شجاعت و جلوه اصلی آن در کربلا در عرصه ولایتمداری و وفاداری بوده است.

نماینده حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع)، گفت: ارزش های پرچ بزرگ در عرصه کربلا در دست حضرت ابوالفضل العباس (ع) قرار داشت و شیعیان حضرت عباس (ع) را به همین واسطه مورد مدح و ستایش قرار میدهند و دشمنان در رابطه به این شخص که پرچم را برداشته است نیز با دیده و بیان احترام می نگرند.

 السید عدنان محمدحسن الموسوی، افزود: آن حضرت عالم، فقیه، غرق شده در علم و حلم بود و هنگام شهادت آن حضرت، امام حسین (ع) با کمری خمیده نزد ان حضرت تشریف آورند و فرمودند آن لحظه ای است که کمر من شکست و این حرف به دلیل تمام صفت های و ویژگی های زیبای حضرت عباس (ع) است.

وی، در پایان با تقدیر از مردم استان ایلام و دست اندرکاران سوگواره علمدار کربلا، خاطرنشان کرد: این مراسم را پیش از شهادت امام حسین (ع) قرار دهند چون این روزها مشغول خدمت به زوار حسینی هستیم که رفت و آمد برای ما خدام حرم مطهر سخت می شود.

۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید