اخبار

برگزیدگان چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا معرفی شدند

برگزیدگان چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا معرفی شدند
در مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره علمدار کربلا در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی از برگزیدگان این سوگواره در بخش شعر تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا در بخش شعر نو، کلاسیک و بخش ویژه به زبان‌های فارسی، کردی و لکی برگزار شد که فراخوان این سوگواره از شهریورماه سال جاری در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور توزیع و اعلام‌ گردید و با استقبال چشم‌گیر شاعران برجسته کشوری مواجه شد.

 570 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه سوگواره علمدار کربلا ارسال‌ گردید و درنهایت هیئت‌داوران بعد از بررسی‌های لازم تعداد 7 اثر را به‌عنوان برگزیده انتخاب و معرفی کردند و همچنین نیز سه نفر از شاعران در زبانی‌های کردی و لکی حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

115 شاعر از 25 استان کشور برای این سوگواره آثار خود را در قالب شعر نو و کلاسیک ارسال کرده بودند که درنهایت در مراسم اختتامیه این سوگواره که امروز (8 آبان) در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی برگزارشده از برگزیدگان این سوگواره تقدیر شد.

 در بخش ویژه فرهاد شاهمرادیان از ایلام، محمدرضا رستم پور از ایلام و سمیه مهری از ایلام حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و بر اساس نظر هیئت‌داوران آقایان محمد فرخ طالب فومنی از استان گیلان، سعید دشتی از استان تهران، فاطمه حلیمیان از استان خراسان رضوی و مصطفی توفیقی از استان خراسان رضوی عنوان برگزیده سوگواره را در بخش شعر کلاسیک کسب کردند.

  همچنین آقایان مجتبی صفدری از استان گیلان، پیام جهانگیری از استان اردبیل و مجید موسوی از استان اصفهان در بخش شعر نو عنوان برگزیده چهارمین سوگواره علمدار کربلا را به میزبانی استان ایلام کسب کردند.

 مراسم تجلیل از برگزیدگان با حضور مهمانانی از حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع) و نماینده ویژه حرم مطهر عباس (ع) در ایران و معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار شد.

۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید