اخبار

گسترش فرهنگ قرآن و عترت کارکرد اصلی مساجد/ استان ایلام پرچم‌دار ترویج معارف علمدار کربلاست

گسترش فرهنگ قرآن و عترت کارکرد اصلی مساجد/ استان ایلام پرچم‌دار ترویج معارف علمدار کربلاست
معاون فرهنگی ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور از ظرفیت بسیار بالایی برای تولید ایده‌های ناب در راستای ترویج سیره ائمه اطهار (ع) برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، صبح امروز (8 آبان) در مراسم اختتامیه چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا در این استان، اظهار کرد: استان ایلام سالهای سال است که این افتخار را دارد که در آستانه اربعین حسینی میزبان جمعی از عاشقان به آستان مقدس حضرت ابوالفضل (ع) باشد.

 وی، با اشاره به میزبانی استان ایلام در سوگواره علمدار کربلا، یادآور شد: استان ایلام در عرض ارادت با ساحت مقدس حضرات معصومین (ع) زبانزد خاص و عام بوده و هستند و در سال‌های اخیر به برکت زیارت اربعین حسینی و برگزاری سوگواره علمدار کربلا، فرصت جدیدی ایجادشده که مردم عزیز در ایران اسلامی و جهانیان ارادت مردم را به استان مقدس ائمه اطهار (ع) ببیند.

 معاون فرهنگی و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، یادآور شد: مردم استان ایلام و مجموعه کانون‌های مساجد ایلام پرچم‌دار این حرکت هستند، برکت مسجد به داشتن به دو گوهر گران‌بهای قرآن و عترت است و ترویج قرآن و عترت کارکرد اصلی مساجد است و اگر مسجد در طراز اسلامی می‌خواهیم باید مسجدی باشد که قرآن و عترت جز لاینفک این مکان مقدس باشد.

طاهریان، گفت: در بسیاری این استان‌ها این حرکت به‌صورت جدی دنبال می‌شود و استان ایلام پرچم‌دار ترویج معارف و سیره حضرت ابوالفضل (ع) است، در مجموعه کانون‌های مساجد در عرض ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار (ع) برنامه‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود و تاکنون سه برنامه ازجمله کنگره بین‌المللی پیامبر اعظم (ص) در کرمان، کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) در استان هرمزگان و علمدار کربلا در استان ایلام برگزارشده است.

 وی، بابیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری مساجد در راستای بزرگداشت مناسبت‌ها و ترویج معارف اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) از اهداف مهم این برنامه‌هاست،افزود: همایش علمدار کربلا به میزبانی استان ایلام برگزار می‌شود و یکی از افتخارات مجموعه ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور بوده که جا دارد از همه عزیزانی که در این امر مشارکت دارند، تشکر کنم.

 معاون فرهنگی و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور،در پایان با تقدیر از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و آستان مقدس حرم مطهر حضرت ابوالفضل (ع)، خاطرنشان کرد: ترویج سیره ائمه اطهار (ع) با بهره‌گیری از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری، محور فعالیت‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور است.

۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید