اخبار

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوگواره ملی علمدار کربلا/ شعرای آئینی علمداران بیرق سرخ عاشورا

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سوگواره ملی علمدار کربلا/ شعرای آئینی علمداران بیرق سرخ عاشورا
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به چهارمین سوگواره ملی علمدار کربلا، ترویج هنر آئینی را موجب تعمیق مفاهیم اخلاقی و آموزه‌های فرهنگ غنی ایرانی اسلامی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،متن این پیام که توسط علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرائت شد، به شرح زیر است:

 اربعین، نقطه وصل عاشقان دلباخته‌ای است که چهل منزل سوزوگداز را پشت سرنهاده و لبیک‌گویان به سمت میعادگاه کربلا می‌شتابند، شیفتگان حضرت سیدالشهدا (ع) از دیرباز اربعین را موعد و میعاد تجدید بیعت با امام حماسه و ایثار قرار داده‌اند و در سال‌های اخیر همچون سیلی خروشان صحنه‌های بی‌بدیلی را از شور و شوق آکنده از عشق حقیقی خلق می‌کنند.

 میلیون‌ها دلداده حسینی از زن و مرد، پیر و جوان و خردسال، مسلمان و غیرمسلمان با هر رنگ و نژاد و ملیت، جوشش همیشگی خون حسین (ع) و پیام جاویدان قیام عاشورا را به رخ می‌کشند.

 مسیر عاشقی برای ایرانیانی که به این سفر ارزشمند و بی‌مانند قدم می‌نهند و قصد پیوستن به فوج زائران پیاده حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رادارند، از ایلام سرافراز آغاز می‌شود. استانی که در روزهای دفاع مقدس از خطوط مقدم ایستادگی و مقاومت بود و امروز میزبان گام‌های مصمم زائران حسینی است و شهری با مردمانی خونگرم و ایثارگر که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در روزهای سخت و دشوار در اهتزاز نگاه داشتند و امروز پرچم‌دار ارزش‌های ناب معنوی و فضایل انسانی هستند.

 بیان زیبایی‌ها و توصیف صحنه‌های ماندگار و پرشکوه رستاخیز اربعین به قلم شیوای شعرای دل‌سوخته و محب اهل‌بیت (ع)، موهبتی است که بی‌تردید با عنایات خاصه حضرات معصومین (ع) به این عزیزان اعطاشده است. شعاری آئینی بی‌تردید علمداران بیرق سرخ عاشورا در عصر حاضر هستند.

 جمع‌آوری آثار منظورم دینی و نشر و ترویج آن در جامعه امروز ضرورت و اقدام ارزشمندی است که در کنار ترویج هنر آیینی به تعمیق مفاهیم اخلاقی و آموزه‌های فرهنگ غنی ایرانی اسلامی می‌انجامد.

 وظیفه خود می‌دانیم از بانیان و دست‌اندرکاران همایش پرشور و شعور (علمدار کربلا) به‌ویژه دستگاه‌های مشارکت‌کننده در استان، صمیمانه قدردانی نموده و تلاش خالصانه و ممارست سخت‌کوشانه و مستمر عزیزان را در برپایی هرساله این رویداد فرهنگی در روزهای منتهی به اربعین حسینی ارج نهم.

 از خداوند متعالی برای شرکت‌کنندگان در این همایش، خالقان آثار و دست‌اندرکاران این طرح فرهنگی و معنوی، بهروزی و سربلندی و توفیق افزون‌تر خدمتگزاری به آستان سالار شهیدان را آرزومندم.

۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید