اخبار

باز نشر فراخوان سومین دوسالانه شعر کردی منال در رسانه های استان کرمانشاه

باز نشر فراخوان سومین دوسالانه شعر کردی منال در رسانه های استان کرمانشاه
فراخوان سومین دوسالانه شعر کردی منال در هفته نامه صدای آزادی بازنشرشد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سومین دوسالانه شعر کردی منال  با حمایت این اداره کل و مشارکت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان ، با همت انجمن شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان در استان ایلام برگزار می شود.

عمران خود آموز ادامه داد: دوره های اول و دوم این جشنواره در سال های 92 و 94 با عنوان منال و  مه لوچگ در این شهرستان برگزار شده که با استقبال مناسب شاعران، کودکان و علاقه مندان به شعر و ادبیات کردی کودک مواجه شده است.

وی به میزبانی خوب مردم فرهنگ دوست ایوان اشاره کرد و یادآور شد: با همت شاعران پرتلاش استان ایلام و مشارکت فعال کردی سرایان ادبیات کودک باعث شده است جشنواره منال به یک رویداد موثر فرهنگی تبدیل شود و علاقه مندان برای برگزاری آن به انتظار بنشینند.

این متولی فرهنگی ادامه داد: مداومت رویدادهای فرهنگی و هنری در استان ایلام به ثمر نشسته و نام هر شهرستان آن با یک رویداد خجسته و منحصر به فرد فرهنگی گره خورده است. بی گمان تقویت زبان مادری، پویایی و مانایی زبان کردی و گویش های گوناگون آن، عطف توجه شاعران و ادیبان به ادبیات کردی کودک و سوق دادن خانواده ها به سمت پاسداشت زبان و ادب بومی برای صیانت از خرده فرهنگ های محلی در راستای استحکام فرهنگ ملی و اسلامی از اهداف مهم این رویداد فرهنگی و ادبی است.

جانشین شورای سیاستگذاری جشنواره همچنین گفت: گستره جشنواره سوم شامل هفت استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان و ایلام است که قرار است تا اول آدر ماه سال جاری  پذیرای آثار ارزشمند شاعران و ادیبان این استان ها باشد و کودک نوپای جشنواره منال در نیمه دوم آذر ماه سومین گام خود را محکم و استوار بردارد.

با تصمیم شورای سیاستگذاری، متشکل از تنی چند از مدیران فرهنگی و شاعران برجسته استان ایلام، نام جشنواره برای اختصار در نگارش و تمرکز بر شعر کودک، از منال و مه لوچگ به منال تغییر یافته است.

۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید