اخبار

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های قرآنی دارند

کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های قرآنی دارند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: مسابقات قرآنی مدهامتان بزرگ‌ترین و مهم رویداد قرآنی در سطح مساجد است که نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح جامعه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در جریان بازدید از برگزاری مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در مرکز این استان،در گفت و گو با خبرنگاران در ایلام،اظهار کرد: قرآن کریم دژ محکم مسلمانان و کتابی ماندگار و سعادت‌بخش برای انسان‌هاست.

 وی، بابیان اینکه قرآن کریم دارو و درمان همه دردهای بشری است، تصریح کرد: انسان به هراندازه از این خزانه غیب و حیات‌بخش نزدیک شود حل مشکلات و دردهای اجتماعی برای او آسان می‌شود و دستورات قرآن کریم در همه اعصار جامعیت و تازگی دارد و خواسته‌های جوامع بشری را در عرصه‌های مختلف به بهترین شیوه محقق می‌سازد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،با اشاره به اینکه توجه به قرآن کریم به‌عنوان بهترین و کارآمدترین کتاب و آیین زندگی، سد محکمی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان برعلیه باورها و ارزش‌های دینی و فرهنگی جامعه است، گفت: ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی نیاز اصلی و اساسی جامعه امروز در راستای بسط و گسترش باورهای دینی و اعتقادی در بین جوانان است.

علی‌محمد نیاکان، با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان موجب تقویت بنیه دینی و قرآنی جوانان و نوجوانان و اعضای کانون‌های مساجد می‌شود، افزود: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل بر مبنای قرآن کریم و الهام گرفته از آموزه‌های آن و سنت اهل‌بیت پیامبر (ص) با حضور مردم به پیروزی رسید و امروز شاهد توسعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه هستیم.

 وی، با تقدیر از فعالیت‌های قرآنی انجام‌گرفته در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری،گفت:برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری کشور درواقع الگوهای استان‌های مختلف هستند و حاملان و عاملان به قرآن و مروجان آموزه آن به شمار می‌روند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در پایان خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در استان تاکنون توانسته‌اند نقش خود را در اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی به‌خوبی ایفا کنند.

 گفتنی است، مرحله استانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در مسجد قائم آل محمد (عج) شهر ایلام برگزار شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید