اخبار

برگزاری مرحله استانی دوازدهمین مسابقات قرآنی مدهامتان در ایلام/ ثبت‌نام ۱۳۰ نفر در ۴ رشته قرآنی

برگزاری مرحله استانی دوازدهمین مسابقات قرآنی مدهامتان در ایلام/ ثبت‌نام ۱۳۰ نفر در ۴ رشته قرآنی
دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در مسجد حضرت قائم آل محمد (عج) شهرستان ایلام ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در حاشیه برگزاری این مسابقات، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این مسابقات در رشته‌های حفظ، اذان، ترتیل و قرائت با حضور فعالان قرآنی کانون‌های مساجد این استان برگزارشده است.

 وی، بابیان اینکه نفرات برتر این رشته‌ها بر اساس نظر و رای هیئت‌داوران به مسابقات کشور که در خرسان رضوی برگزار می‌شود اعزام خواهند شد، افزود: در این دوره 130 از برداران عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در رشته‌های اعلام‌شده ثبت‌نام کرده‌اند که باهم به رقابت خواهند پرداخت.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: عمده‌ترین فعالیت‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان و در طول سال برگزار می‌شود و یکی از برنامه‌های مهم این کانون‌ها، اجرای طرح ملی تلاوت نور در سطح مساجد به‌صورت قرائت یک صفحه از قرآن کریم در بین نمازهای مغرب و عشاء است.

 حجت‌الاسلام چراغی پور، تشکیل خانه‌های نور و تقویت و فعالیت‌های قرآنی، تعویض قرآن‌های فرسوده به کتاب‌های قرآن نو، تهیه و توزیع تابلوهای طرح تلاوت نور در سطح مساجد استان و مراکز فرهنگی و قرآنی استان، رسیدگی ویژه به فعالیت‌های قرآنی برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی در سطح کانون‌ها ازجمله فعالیت‌های قرآنی دبیرخانه کانون‌های مساجد است.

وی، بابیان اینکه نفرات اول این مسابقات به جشنواره قرآنی مدهامتان از 14 تا 17 آبان ماه سال جاری در مشهد مقدس اعزام خواهند شد، گفت: رشته مفاهیم قرآن نیز به‌صورت جداگانه با حضور شرکت‌کنندگان و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هفته آینده برگزار خواهد شد.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، خاطرنشان کرد: دوازدهمین جشنواره بزرگ قرآن بانام مدهامّتان به همت ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و با همکاری شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن، بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 جواد زاهدی، ناظر اعزامی ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور نیز ، گفت: مسابقات قرآنی مدهامتان یکی از بزرگترین مسابقات قرآنی کشور ویزه اعضای کانون های مساجد کشور است که با استقبال بی نظیر جوانان و نوجوانان همراه است.

 وی، تصریح کرد: شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پرنشاط‌تر اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی ملی و بین‌المللی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم و ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال در امور قرآنی از اهداف برگزاری این مسابقات است.

 گفتنی است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز با حضور در مسجد قائم آل محمد(عج)  شهر ایلام از نحوه برگزاری این مسابقات بازدید کرد.

۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید