اخبار

نابودی داعش از پیامدهای برپایی شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی است

نابودی داعش از پیامدهای برپایی شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام،حماسه اربعین حسینی را یک راهپیمایی جهانی و بین‌المللی و نماد عزت و قدرت مکتب تشیع و ایران اسلامی است ذکر کرد و گفت: نابودی داعش از پیامدهای برپایی شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: حماسه راهپیمایی اربعین حسینی که با تدابیر رهبر معظم انقلاب شکل گرفت توانست توطئه شوم تاسس پدیده شوم و منحوس داعش که با حمایت های مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و ارتجاع عرب ایجاد شده بود خنثی و بار دیگر حقانیت ایران اسلامی به اثبات برسد.

وی افزود:دشمنان نظام و انقلاب گروه تروریستی داعش را برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران و جبهه مقاومت ایجاد کردند اما هیچ گاه موفق نشدند و تنها چیزی که کمر آنان را شکست، برگزاری آیین بزرگ و باشکوه اربعین حسینی است.
امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه ملت ایران بویژه مردم ولایتمدار استان در خلق حماسه اربعین حسینی نقش عظیمی دارند، تاکید کرد: طی چند سال گذشته مردم ایلام و مسئولان استان با تمام توان پای ‌کار بوده و زائران اربعین حسینی نیز در تردد از ایلام در مسیرهای رفت و برگشت راضی بوده‌اند و امروز نام ایلام جهانی شده است.
حجت الاسلام لطفی یادآور شد: بدلیل اینکه مرز مهران نزدیک ترین و امن ‌ترین مرز برای تردد زائران اربعین است، بیشترین حجم ترددها نیز از این مرز انجام می شود و عمده خروج و ورود زوار از مرز مهران است.
وی ،خدمات رسانی به زائران را توفیق الهی دانست که نصیب مردم استان ایلام شده است و گفت: اربعین تنها یک مراسم مذهبی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و نمایش قدرت جهان اسلام در مقابل استکبار است پس همه باید برای تحقق اهداف این کنگره عظیم تلاش کنند. 
امام جمعه ایلام، بر ضرورت انعکاس حماسه اربعین حسینی در ایلام و تلاش مردم و مسئولان ایلامی در خدمت‌رسانی به زوار در رسانه ملی تاکید کرد و افزود: صداوسیمای مرکز استان تلاش های مناسبی در پوشش این رویداد در استان داشته است اما انعکاس خدمات مردم و مسئولان استان در ایام اربعین حسینی در رسانه ملی در سال گذشته مورد ظلم قرار گرفت که باید در این زمینه باید مسئولان کشوری خوب عمل کنند.
حجت الاسلام والمسلمین لطفی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسافربرها اعم اتوبوس‌ها و سواری‌ها در ایام اربعین حسینی باید به‌ دقت کنترل شوند تا هزینه اضافه از زوار حسینی گرفته نشود.
وی، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با شکل بهتری در زمینه استقبال و پذیرایی از زوار حسینی فعالیت کنیم، باید برنامه‌ ریزی لازم صورت گیرد تا هم خدمات بهتری ارائه شود و هم انعکاس بهتری از سال گذشته صورت گیرد
استاندار ایلام، هم در این نشست گفت: شورای فرهنگ عمومی استان یکی از مهمترین شوراها است که مصوبات آن برای تمامی دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است.
قاسم سلیمانی دشتکی، با اشاره به زیرساخت های مسیر ایلام - مهران افزود: در بازدیدهایی که از پروژه های در دست اجرای این مسیر بعمل آمد تاکید شد تا کار اجرای پل ارغوان قبل از آغاز آیین اربعین تکمیل و زیر بار ترافیک رود.
وی، در خصوص زیرساخت های منتهی به مرز مهران نیز تاکید کرد: پیمانکاران حوزه های مختلف در این مسیر قول مساعد داده اند تا حجم بسیاری از این مسیرها برای ایام اربعین تکمیل و زیر بار ترافیک رود.
استاندار ایلام، در خصوص پارکینگ های مستقر در ورودی شهر مهران نیز یادآور شد: مقرر شد تا ظرف مدت 2 هفته آینده عملیات اجرایی آسفالت پارکینگ های اربعین و برکت تکمیل و سیستم روشنایی نیز تامین شود.
استاندار ایلام، از قول مساعد سازمان برنامه و بودجه در خصوص تامین اعتبارات جهت تکمیل زیرساخت های استان خبر داد و گفت: رایزنی های خوبی با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با مقامات مسئول انجام شده است که در صورت ابلاغ اعتبارات که حدود یک هزار و 500 میلیون ریال است در این حوزه سرعت اجرای پروژه ها در استان دو چندان خواهد شد.
سلیمانی دشتکی، با اشاره به تخصیص حدود 170 میلیارد ریال از محل بودجه ردیف اربعین به استان گفت: تاکنون 50 درصد این مبلغ معادل 85 میلیارد ریال به خزانه استان واریز شده است.
وی، برگزاری حماسه بزرگ اربعین حسینی را یک کار بین المللی و دارای برد جهانی دانست و گفت: حماسه اربعین آبروی نظام است می طلبد همه دستگاه های اجرایی برای خدمات رسانی در ایام اربعینآمادگی کامل داشته و از هیچ کمکی دریغ نورزند.

۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید