اخبار

همه دستگاه های اجرایی برای خدمت رسانی به زوار اربعین مجهز شوند/ گشایش در سرعت عمل طرح های اربعین

همه دستگاه های اجرایی برای خدمت رسانی به زوار اربعین مجهز شوند/ گشایش در سرعت عمل طرح های اربعین
استاندار ایلام، گفت: با تخصیص اعتبارات لازم و با رایزنی های انجام شده، گشایش بسیار خوبی در زمینه سرعت عمل طرح های اربعین حسینی در استان ایلام ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام، در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان اظهار کرد: خودم را موظف می‌دانم که به مردم شریف ایلام خدمت کنم.

 وی، بابیان اینکه شورای فرهنگی عمومی یکی از مهم‌ترین کارهای ستادی و فرهنگی و تصمیم‌ساز در استان است ابراز کرد: مصوبات این شورا می‌تواند چراغ راه‌کارهای دستگاه اجرایی باشد و همه دستگاه‌های اجرای موظف به اجرای مصوبات این مجموعه فرهنگی بسیار ارزشمند هستند.

 استاندار ایلام، با اشاره به اینکه قبل از بنده کارهای خوبی در زمینه اربعین حسینی در استان انجام‌شده است، ابراز کرد: در چند روز گذشته جلسه ستاد اربعین حسینی استان تشکیل‌شده و بازدید میدانی از پروژه‌ها تا مرز مهران انجام‌شده و با حضور مدیران دستگاه‌هایی اجرایی با مسئولان ملی تماس گرفته‌شده و پیگیری طرح‌های اجرایی در استان هستیم.

 سلیمانی دشتکی، گفت: پل ارغوان و دوربرگردان آن قبل از ایام اربعین حسینی به‌طور کامل آماده می‌شود و بیشتر مسیر ایلام به مهران بر اساس قول مساعد پیمانکار در آستانه اربعین حسینی زیر بار ترافیکی خواهد رفت، پارکینگ‌ها ازجمله پارکینگ اربعین و برکت ظرف مدت دو هفته آسفالت و زیرساخت‌های موردنیاز روشنایی و سرویس‌های بهداشتی آماده خواهد شد.


وی، افزود: برای اینکه کنترل پارکینگ‌ها در سال جاری قوی‌تر از سال‌های گذشته انجام شود، موافقت شده که کنترل پارکینگ‌ها به شرکت‌های غیردولتی وابسته به نیروی انتظامی واگذار شود و درآمد این پارکینگ‌ها در راستای توسعه و اماده‌ سازی پارکینگ‌ها هزینه شود و در سال‌های بعد در اختیار شهرداری قرار گیرد.

استاندار ایلام، بیان کرد: از 17 میلیارد تومان بودجه اربعین ظرف دو روز آینده 50 درصد ابلاغ خواهد شد و همچنین از محل زیرساخت‌های سفر رئیس‌جمهور، قول مساعد از برنامه‌وبودجه گرفته‌شده است که با همکاری دوستان در مجلس و دستگاه‌هایی اجرای استان محقق شده و انتظار می‌رود بالای 150 میلیارد تومان به استان اختصاص یابد و در صورت ابلاغ این اعتبارات حرکت و گشایش خوبی در سرعت عمل در پروژه‌های استان ایجاد خواهد شد.

 سلیمانی دشتکی، بیان کرد: پیشنهاد می‌شود که شورای فرهنگ عمومی در کارهای عملیاتی ازجمله اربعین حسینی قرارگاه تشکیل بدهد و کمیته‌های زیرمجموعه تابع این قرارگاه باشند و گزارش‌هایی لازم را ارائه دهند و دستگاه‌های مختلف مشکلات و ضعف‌های موجود را بررسی و برطرف نمایند.

وی، ابراز کرد: پیش از جلسات اخبار اطلاعات لازم از جلسه قبل تا جلسه فعلی عنوان شود و مصوبات جلسات قبل در این جلسات بررسی شود و تأکید می‌شود که علاوه بر دستگاه‌های فرهنگی، همه دستگاه‌های اجرایی استان باید برای خدمات‌رسانی به زوار حسینی و در مسیر اربعین حسینی مجهز شوند.

 استاندار ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌هایی که عضو شورای اداری هستند، عضو شورای فرهنگ عمومی هستند همه دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی، موظف به خدمت‌گزاری به زوار هستند و اربعین حسینی کار عظیم بین‌المللی است و برد جهانی و ملی دارد، آبروی ماست و خدمت به زوار امام حسین (ع) و ائمه اطهار (ع) یکی از وظایف بزرگ حکومت و نظام اسلامی است و همه باید تلاش کنیم در این زمینه خدمت کنیم.

۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید