اخبار

آمادگی وزارت ارشاد برای ساخت سالن نمایش در ایلام

آمادگی وزارت ارشاد برای ساخت سالن نمایش در ایلام
مدیرکل امور هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،از برنامه ریزی برای ساخت سالن اختصاصی اجرای نمایش هنرمندان تئاتر این استان با حمایت این وزارتخانه در آینده نزدیک خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،مهدی شفیعی در آیین اختتامیه سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر ایلام گفت: برای ساخت این سالن پلاتو 300 میلیون ریال اعتبار اولیه در نظر گرفته شده تا پس از ساخت در اختیار انجمن هنرهای نمایش استان ایلام قرار گیرد.


وی،از آمادگی این وزارتخانه برای توسعه سالن های نمایش در شهرهای مختلف کشور با مشارکت استانداری ها و شهرداری ها در قالب تفاهم نامه برای توسعه هنر تئاتر خبر داد تا کمبودهای زیرساختی این هنر در کشور رفع شود. 


مدیرکل امور هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جایگاه تئاتر در نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت شده است، گفت: هنر تئاتر در قوانین بالادستی به عنوان مقوم فرهنگ بوده و وجود 60 دانشکده تخصصی تاتر در کشور بیانگر ضرورت وجود این هنر در جامعه است. 


شفیعی گفت: یکی از معیارهایی که فرهنگ هر کشور با آن سنجیده می شود تعداد صندلی های تئاتر است و توسعه فضاهای این هنر نمایشی برای احیا این هنر در دستور کار قرار دارد. 


وی با یاداوری اینکه هنرمندان تئاتر آثار خود را متناسب با ضرورت های جامعه تولید و اجرا کنند ، یکی از این موراد تقویت هنر تئاتر خیابانی است، ما مدیران موظفیم شرایط لازم را برای فعالیت هنرمندان فراهم تا با جلوگیری از تمرکز زدایی فعالیت ها از مهاجرت هنرمندان از استان های محل سکونتشان جلوگیری شود. 


وی با تاکید بر احترام و تکریم از هنرمندان حوزه تئاتر به عنوان افرادی نجیب و مسوولیت پذیر گفت: قانونگذار نظارت بر این هنر نمایشی را به شورای تئاتر متشکل از متخصصان این رشته واگذار کرده که آگاه به مسایل سیاسی، دینی و آگاه به خصوصیات این رشته باشند.


گفتنی است،بیش از 700 نفر در استان ایلام در قالب بیش از 40 گروه نمایشی عضو انجمن نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام هستند و در هفت سالن نمایش های خود را اجرا می کنند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید