اخبار

پلاتوی تخصصی برای هنرمندان تئاتر ایلام ساخته می‌شود/ برگزاری جشنواره تئاتر شرهانی در ایلام

پلاتوی تخصصی برای هنرمندان تئاتر ایلام ساخته می‌شود/ برگزاری جشنواره تئاتر شرهانی در ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان ایلام با حضور مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،صبح امروز (27 شهریور) در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان ایلام،اظهار کرد: استان ایلام دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در حوزه تئاتر ازجمله نیروهای هنرمند فعال در این رشته است.

 وی،بابیان اینکه زمینی برای اصحاب هنر و فرهنگ شهرستان دهلران به مساحت 14 هزار مترمربع در نظر گرفته‌شده است،ابراز کرد: این زمین برای ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری اختصاص‌یافته که به‌طورقطع ساخت پلاتوی تخصصی برای علاقه‌مندان و هنرمندان رشته هنرهای نمایشی در این شهرستان از اولویت‌های اصلی خواهد بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،با تأکید بر اینکه شهرستان دهلران یک از قطب‌های مهم نمایش و تئاتر در استان ایلام است،ابراز کرد: در مرکز استان نیز کتابخانه مرکزی استان وجود دارد که به اختصاص به سینما دارد و می‌توان از آن نیز برای تئاتر استفاده کرد.

محمد نیاکان،با اشاره به اینکه باید به همه ابعاد رشته‌های هنری مختلف در راستای توسعه هنری و فرهنگی نگاه ویژه‌ای داشت،ابراز کرد: تلاش می‌شود که با توان و ظرفیتی که وجود دارد زمینه رشد و اعتلای فرهنگ و هنر استان با نگاه و حمایت ویژه مسئولان استانی و کشوری ایجاد کرد.

 وی،کمک به فراهم کردن زمینه‌های آموزشی به‌ویژه کارگاه تخصصی رشته تئاتر و نمایش را یکی از اولویت‌های مهم عنوان کرد و افزود: جشنواره شرهانی نیز برای دومین سال پیاپی در سال جاری برگزار خواهد که نیازمند اختصاص اعتبارات مناسب است و باید گفت این جشنواره نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ دفاع مقدس دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در پایان از ساخت پلاتوی تخصصی در مرکز استان برای هنرمندان رشته تئاتر خبر داد و خاطرنشان کرد: تئاتر نقش مهمی در راستای توسعه فرهنگی و انتقال مفاهیم و معنی ارزشی به جامعه دارد.

 سعید خیرالهی،دبیر برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان ایلام،نیز گفت: در سال جاری انجمن نمایش با بضاعتی اندکی که داشت توانست در حاشیه برگزاری این جشنواره، اجراهای عمومی گروه‌های مختلف نمایشی را ایجاد کند و گیشه تئاتر استان تقویت شود.

 وی، بابیان اینکه اجراهای عمومی برای اولین بار با استقبال خوب و مناسب مردم و اقشار و علاقه‌مندان به این رشته در استان مواجه شده است،افزود: تلاش شده است که جشنواره سی و یکم به‌صورت منظم برگزارشده و به تمام قول‌هایی که به هنرمندان این عرصه داده شده بود جامه عمل پوشانده شود.    

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید