اخبار

کانون‌های مساجد بازوان توانمند فرهنگ و ارشاد اسلامی/برگزاری سوگواره علمدار کربلا برندفرهنگی استان ایلام

کانون‌های مساجد بازوان توانمند فرهنگ و ارشاد اسلامی/برگزاری سوگواره علمدار کربلا برندفرهنگی استان ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: برگزاری سوگواره علمدار کربلا نقش مهمی در ترویج فرهنگ دینی و آشنایی نسل جوان با سیره ائمه اطهار (ع) به‌ویژه حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز (27 شهریور) در نشست هماهنگی برگزاری چهارمین طرح ملی علمدار کربلا، اظهار کرد: برگزاری سوگواره ملی علمدار کربلا یکی از موضوعات مهم و رویدادهای فرهنگی استان است.

  وی، بابیان اینکه فرهنگ دینی و اسلامی ما ایجاب می‌کند در راستای توسعه فرهنگ و سیره ائمه اطهار (ع) گام برداریم، ابراز کرد: برگزاری همایش‌ها و سوگواره‌ها با موضوع اهل‌بیت (ع) و معرفی شخصیت و سیره آنان، نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از پایگاه‌ها مهم دینی و فرهنگی در سطح جامعه به شمار می‌روند، یادآور شد: کانون‌های مساجد بازوان توانمند فرهنگ و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هستند که لازم است از فعالیت‌های کانون مساجد ازجمله برگزاری سوگواره ملی علمدار کربلا حمایت شود.

 محمد نیاکان، تصریح کرد: استان ایلام به‌عنوان دروازه عتبات عالیات و قدمگاه زوار حسینی، موردتوجه مردم استان‌های مختلف کشور و حتی کشورهای خارجی است و برگزاری این سوگواره می‌تواند زمینه‌ساز ترویج فرهنگ و سیره اهل‌بیت (ع) به زبان هنر و شعر که یکی از تأثیرگذارترین ابزارهاست، داشته باشد.

عمران، خودآموز، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،نیز دراین نشست، اظهار کرد: به‌طورقطع برگزاری این سوگواره در سال‌های قبل دارای نقاط قوت و ضعفی بوده که باید احصا و شناسایی شود و در سال جاری برگزاری این سوگواره باشکوه بیشتری برگزار شود.

 وی، بابیان اینکه برگزاری سوگواره ملی علمدار کربلا به یک برند برای استان ایلام تبدیل‌شده است، ابراز کرد: تداوم برگزاری این سوگواره در استان باید موردتوجه قرار گیرد چراکه تلاش‌های بسیاری در این زمینه صورت گرفته که سوگواره ملی علمدار کربلا در استان ایلام به نحو شایسته‌ای برگزار شود و قرار گرفتن استان ایلام در مسیر تردد زوار عتبات عالیات بر اهمیت این موضوع افزوده است.

 معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،یادآور شد: باید تلاش شود که از ظرفیت‌های انجمن‌های شعر و ادب شهرستان‌های استان، بسیج هنرمندان، حوزه هنری و بنیاد ادبیات داستانی و سایر بخش‌های مرتبط در راستای مشارکت گسترده‌تر شاعران جوان و تأثیرگذاری بیشتر استفاده شود.

 خودآموز در پایان خاطرنشان کرد: از روابط فرهنگی بین استان ایلام و استان‌های میسان و واسط در کشور عراق باید استفاده کرد و زمینه حضور و مشارکت شاعران عراقی با محوریت برگزاری این سوگواره استفاده کرد و که نقش مهمی در راستای برگزار باشکوه این مراسم خواهد داشت.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید