اخبار

رویکرد نشاط آفرینی دولت تدبیر فضای فرهنگی جامعه را باز کرده است

رویکرد نشاط آفرینی دولت تدبیر فضای فرهنگی جامعه را باز کرده است
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: رویکرد نشاط آفرینی دولت تدبیر و امید فضای فرهنگی جامعه را باز کرده و موجب گسترش برنامه های هنری و فرهنگی در کشور شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموزدر گفت و گو با خبرنگاران افزود: این رویکرد از آغاز دولت تدبیر و امید به عنوان یک راهبرد با هدف ایجاد نشاط و امید در اولویت برنامه های این اداره کل قرار گرفت و برگزاری برنامه های عمومی و اجراهای زنده موسیقی در طول سال در همین راستا بوده است.
وی برگزاری کنسرت های موسیقی، جشنواره ها و نمایشگاه های متعدد فرهنگی و هنری در طول چهار سال گذشته محصول رویکرد نشاط آفرینی جامعه از سوی دولت یازدهم دانست.
وی حمایت از هنرمندن استانها و حضور و اعزام آنها در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی که موجب تقویت انگیزه و روحیه خوباوری در هنرمندان شده را از دیگر اقدام های دولت یازدهم برشمرد و ادامه داد: در طول چهار سال گذشته با تمرکز زدایی برنامه ها از مرکز استان، برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در تمامی شهرستانهای استان اجرا و توسعه یافته اند.
به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، تعدد این برنامه ها به نحوی بوده که موجب تشکیل دبیرخانه دائمی برخی جشنواره ها نظیر شعر، نمایش، اربعین، عکس و غیره در شماری از شهرستان های این استان شده است.
وی اظهار کرد: خوشبختانه اقدام های انجام گرفته در دولت تدبیر و امید موجب توسعه متوازن فرهنگی در مناطق مختلف این استان شده و زمینه علاق مندی مردم به فعالیت های هنری و فرهنگی نیز فراهم شده است.
وی یکی از رویکردهای این اداره کل را برون سپاری برنامه های فرهنگی و هنری متناسب با شعار رئیس جمهور مبنی بر ضرورت واگذاری امور به اهالی فرهنگ و هنر عنوان کرد که این موضوع موجب شده اهالی فرهنگ و هنر این استان بیش از گذشته در این برنامه ها مشارکت داشته باشند.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام همچنین تقویت فرهنگ ایثار، شهادت و نشر ارزشهای دفاع مقدس را از دیگر رویکردهای این اداره کل در چهار سال گذشته اعلام کرد و گفت: اجرای برنامه های مختلف در طول سال به ویژه جشنواره منطقه ای تئاتر شرهانی با این رویکرد برگزار شده است.
گفتنی است:اجرای برنامه های شاد فرهنگی، هنری بویژه کنسرت موسیقی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید در این استان گسترش یافته بطوریکه در این مدت بیش از 100 کنسرت موسیقی پاپ و سنتی در ایلام برگزار شده است.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید