اخبار

برگزاری دومین کارگاه آموزشی داستان‌نویسی در ایلام

برگزاری دومین کارگاه آموزشی داستان‌نویسی در ایلام
دومین کارگاه آموزشی داستان‌نویسی با حضور اساتید مجرب در سالن جلسات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی شهرستان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز (8 شهریور) در حاشیه برگزاری این کارگاه، اظهار کرد: این کارگاه آموزشی به مدت دو روز در مرکز استان دایر است.

وی، بابیان اینکه این کارگاه آموزشی با حضور علاقه‌مندان به داستان‌نویسی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در مجتمع ارشاد دایراست، ابراز کرد: این کارگاه آموزشی به همت و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره شهرستان، انجمن شعر و ادب و بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان برگزارشده است.

 خودآموز با شاره به اینکه در این کارگاه آموزشی 50 نفر از هنرجویان و علاقه‌مندان به داستان‌نویسی از نقاط مختلف استان حضور دارند، یادآور شد: در این کارگاه آموزشی، اساتید برجسته ازجمله خسرو باباجانی و دکتر ابوالفضل حری داوران جایزه آل احمد و اساتید حوزه داستان‌نویسی حضور دارند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،خاطرنشان کرد: استان ایلام دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مناسبی در حوزه ادبیات و داستان‌نویسی هم به لحاظ نیروی‌های بااستعداد و هم به لحاظ سوژه و منابع فرهنگی است که می‌توان با آموزش‌های لازم زمینه را برای شکوفایی این رشته در استان فراهم کرد.

منصور محبی،مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیزگفت: این دوره آموزشی به‌طورقطع تأثیر به سزایی در راستای ارتقای سطح کیفی و آشنایی هر چه بیشتر علاقه‌مندان به این رشته با روش‌ها و متدهای روز داستان‌نویسی خواهد داشت.

وی،با بیان اینکه این،اولین جشنواره داستان‌نویسی بومی و محلی استان،است ابراز کرد: فراخوان این جشنواره به‌زودی اعلام و توزیع خواهد شد و مراسم نهایی آن در اسفندماه سال جاری برگزار می شود و برگزاری این دوره‌های آموزشی نیز در راستای برگزاری همین جشنواره است.

محبی،خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود که کارگاه‌های آموزشی تخصصی نیز با حضور نویسندگان و مؤلفان ایلامی در طول سال جاری با حضور اساتید مجرب در مرکز استان در راستای ارتقای سطح کیفی این رشته در استان برگزار شود.

۸ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید