اخبار

قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی

قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برنامه‌های موضوعی پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام در ششمین جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی قرائت شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 کهن سرزمین ایران مفتخر و معطر به حضور هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) و خواهر گرانقدرشان حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) است که وجود نورانی‌شان ارزشمندترین سرمایه معنوی و روشنی‌بخش قلوب مؤمنان است.

 دهه کرامت که مطلع و ختام آن میلاد این دو وجود بابرکت است فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد تا بر بستر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) اصحاب علم و فرهنگ و هنر در اقصا نقاط عالم با گرامیداشت این ایام مبارک و فرخنده، نقش و سهمی در اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی رضوی و اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) ایفا نمایند.

 جشنواره رضوی که اینک پانزدهمین دوره آن در حال برگزاری است بر آن است تا عشق به امام رضا (علیه‌السلام) را در پرتوی آموزه‌ها و سیره فرهنگی و علمی آن حضرت به فرهنگی جهانی مبدل سازد.

 این رویداد مهم و ارزشمند محملی است که ارادتمندان و عاشقان فرهنگ اهل‌بیت( علیه‌السلام) از توده‌های مردم تا جامعه فرهنگی و هنری و دانشگاهی و مدیران اجرایی کشور خرمن خرمن ازگل‌های این بوستان معنوی را بچینند و از نغمات آن جان‌های تشنه و عاشق را سیراب نمایند.

 ضمن تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران این جشنواره از خداوند متعال دوام توفیق ایشان را خواستارم.

 سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید