اخبار

همه گرفتاری‌های دنیای امروز با تمسک به قرآن کریم رفع می‌شود

همه گرفتاری‌های دنیای امروز با تمسک به قرآن کریم رفع می‌شود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،گفت: قرآن کریم قانون سعادت دنیا و آخرت ، و اهل‌بیت عصمت (ع)، مفسر قانون هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،سید محمدرضا موالی زاده، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز (14 تیر) در مراسم اختتامیه دومین هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام، اظهار کرد: استان ایلام در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تقدیم 3 هزار شهید دین خود را اسلام عزیز ادا کرده است.

 وی، بابیان اینکه مردم استان ایلام در مقابل بمباران‌های رژیم بعث جانانه دفاع کردند و سرزمین خود را ترک نکردند، یادآور شد: یکی از سیاست‌های راهبردی دولت تدبیر و امید، توجه به عرصه فرهنگ است که به حمدالله گام‌های بسیار ارزشمندی در این راستا برداشته‌شده که امید است باقوت بیشتر ادامه یابد.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، یادآور شد: ایران اسلامی گستره و امتداد سرزمین اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) است و ایلام قهرمان با چنین مردمی که باهم قرآن و اهل‌بیت (ع) تمسک جسته‌اند دوست‌داشتنی است.

 موالی زاده، بیان کرد: ما در پیشبرد اهداف خود باید به همه جوانب توجه داشته باشیم، اگر دولت یازدهم بحث مذاکرات و برجام را دنبال کرد تحت هدایت‌ها و نظارت‌های عالیه مقام معظم رهبری بوده است و افسران رشید در جبهه دیپلماسی که مقام معظم رهبری از آنان به‌عنوان انسان‌های مومن و انقلابی یادکرده‌اند، واقعاً در مذاکرات، مجدانه برای دفاع از منافع ملی کشور تلاش کردند.

 وی، بیان کرد: کاری در مذاکرات صورت گرفت و در برجام انجام شد این بود که ما از ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل خارج شدیم و تحریم‌های مربوط به این بخش برداشته شد و سهمیه خود را در اوپیک باز پس گرفتیم و درآمد کشور افزایش یافت و در صنعت حمل‌ونقل هوایی گشایشی صورت بگیرد.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،یادآور شد: ما به‌گونه‌ای اقتضایی عمل می‌کنیم، ما هم به سردار رشید اسلام سردار سلیمانی نیاز داریم و هم به افسر رشید و میهن‌دوست و انقلابی جبهه دیپلماسی، دکتر ظریف نیاز داریم، در جای نیاز داریم که برای دفاع از منافع ملی مذاکره کنیم و درجایی دیگر نیاز به شلیک موشک‌های توسط دستگاه توانمند سپاه‌داریم.

موالی زاده، بیان کرد: برجام و مذاکرات هسته‌ای، معامله بر منافع ملی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و عزت ملی نیست، ما باید به محتوای مذاکرات و هدف مذاکره و نتایج آن توجه داشته باشیم.

 وی، بابیان اینکه قرآن کریم با معانی عمیق و ژرفی که در آن وجود دارد باقی خواهند ماند و این معجزه جاویدانی است که بر قلب پیامبر گرامی اسلام (ص) نازل‌شده است، گفت: نور قرآن و اهل‌بیت (ع) از ابتدای خلقت انسان وجود داشته است و تا ابد هم ادامه خواهد داشت و ما باید از این انوار نورانی بهره گیریم تا راه سعادت را بیابیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خاطرنشان کرد: هیچ زمانی نیست که زمین خالی از وجود قرآن و خالی از وجود حجت خداوند بر زمین باشد، همیشه قرآن و امام وجود دارد و این نکته بسیار مهمی است که باید توجه داشت، قرآن راه است و اهل‌بیت (ع) رهبرند، قرآن کریم، اسلام مکتوب و ائمه اطهار (ع) قرآن ناطق هستند قرآن کریم قانون و اهل‌بیت (ع) قانون‌شناس و تفسیرگر قانون هستند.

 موالی زاده، بابیان اینکه نهضت قرآنی عظیمی در کشور با تأکیدات مقام معظم رهبری شکل‌گرفته است این نهضت ادامه پیدا خواهد کرد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امر ترویج قرآن توجه دارند و تا زمانی که متمسک باشیم در مسیر سعادت قرار داریم.

۱۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید