اخبار

نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی ایلام گشایش یافت

نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی ایلام گشایش یافت
به مناسبت گرامی داشت سالروز آزادسازی مهران و نخستین روز از هفته قرآن و عترت نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای قرآنی استان ایلام روز شنبه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ،سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در جریان افتتاح این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: در این نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی، صنایع دستی، پوستر، عکس و غیره از هنرمندان این استان با موضوع قرآن در معرض دید قرار گرفته است.
عظیم ایدی افزود: مجموع آثار ارسالی به دومین هفته قرآن و عترت استان در بخش نمایشگاهی 650 اثر بوده که از این تعداد 100 اثر در نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دومین هفته قرآن و عترت ایلام در سه بخش نمایشگاهی، رقابتی و جشنواره‌ای و جنبی برگزار می شود گفت: مجموع آثار قرآنی ارسالی به این جشنواره یک هزار و 100 اثر است.
وی تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت (ع) و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مراکز و موسسه های مردمی استان را از اهداف برگزاری این برنامه برشمرد و تاکید کرد: بخش های رقابتی هفته قرآن و عترت این اداره کل شامل حفظ و تلاوت، جشنواره آواها و نغمات آئینی قران کریم، مقاله‌ نویسی و انشا نویسی، شعر و داستان کوتاه و هنرهای تجسمی اعلام کرد.
ایدی برگزاری کارگاه آموزشی نماز، کارگاه خوشنویسی و نقاشی با موضوع قرآن و عترت، محفل شعر آیینی با موضوع قرآن، جلسه سنتی قرآن کریم، مسابقه حضوری قرآن در رشته قرائت و حفظ و محفل انس با قرآن را از جمله برنامه های هفته قرآن و عترت ایلام برشمرد.
گفتنی است، نخستین هفته قرآن و عترت استان ایلام بهمن ماه سال 94 برگزار شد و در آیین اختتامیه آن نیز از 91 فعال قرآنی استان تجلیل شد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید