اخبار

اقتصاد مقاومتی محور برنامه‌های شورای فرهنگ عمومی/ برگزاری ششمین جشنواره فرامرزی سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام

اقتصاد مقاومتی محور برنامه‌های شورای فرهنگ عمومی/ برگزاری ششمین جشنواره فرامرزی سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در ایلام
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: برگزاری برنامه هفته قرآن و عترت(ع) در این استان، نقش مهمی در راستای ترویج فعالیت‌ها و آموزه‌های قرآنی در سطح جامعه به زبان هنر دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، اظهار کرد:  هفته قرآن و عترت استان به مدت دو سال است که به‌صورت متوالی برگزار می‌شود.

 وی، با اشاره به اینکه برگزاری این هفته در استان نقش مهمی در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌ها و فرهنگ قرآنی دارد، افزود: اجرای فعالیت‌های قرآنی به‌ویژه برنامه هفته قرآن و عترت یکی از محوری‌ترین برنامه‌هایی است که در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرارگرفته است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، استان ایلام یکی از استان‌های موفق در برگزاری این هفته در کشور بوده است، خاطرنشان کرد: هفته قرآن و عترت استان ایلام، در 14 تیرماه سال جاری در قالب برنامه‌های نمایشگاهی، رقابتی و جشنواره‌ای در مرکز استان رقم خواهد خورد.

 محمدنیاکان، در ادامه به برگزاری جشنواره فرامرزی خاطره‌نویسی و داستان‌نویسی رضوی در این استان اشاره کرد و افزود: ششمین جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی در سال جاری به زبان عربی نیز با توجه به تردد زوار عراقی از مرز مهران برای زیارت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه این جشنواره از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است، گفت: برای سال جدید اولویت‌های کاری شورای فرهنگ عمومی استان با تعامل و همکاری و پیشنهاد دستگاه‌های اجرایی استان مشخص‌شده است که در سال جاری محور فعالیت‌های این شورا قرار می‌گیرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بابیان اینکه یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی استان بحث اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد:  توجه به ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در سطح جامعه، احداث باغ‌موزه دفاع مقدس در استان و توجه به آسیب‌های اجتماعی و بررسی آن از دیگر محورهای فعالیت این شورا در سال جاری خواهد بود.

 گفتنی است، در این مراسم با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام و کلانتری معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام از پوسترهای هفته قرآن و عترت(ع) استان ایلام و جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی رونمایی شد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید