اخبار

سالروز آزادسازی مهران در تقویم ملی ثبت شود

سالروز آزادسازی مهران در تقویم ملی ثبت شود
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام،گفت: لازم است که با توجه به نقش مهم استان ایلام در دوران ۸ سال دفاع مقدس برخی از مناسبت‌های آن دوران ازجمله سالروز آزادسازی مهران در تقویم رسمی کشور ثبت شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حسین کلانتری،معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام،در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان،اظهار کرد: اولویت سال جاری در برنامه‌های اجرایی، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است.

 وی، با اشاره به‌ضرورت ایجاد باغ‌موزه دفاع مقدس در این استان،ابراز کرد: داشته خودمان را در خصوص باغ‌موزه دفاع مقدس نباید نادیده بگیریم، در مهران و دهلران علاوه برداشتن یادمان‌های دوران دفاع مقدس، باید گفت که استان ایلام محل برگزاری عملیات بزرگی با حضور سرداران بزرگ و رزمندگان اسلام بوده است که باید شناسانده شود.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: هیئتی از دستگاه‌های مرتبط با موضوع باغ‌موزه دفاع مقدس، مکان لازم برای ایجاد و احداث باغ‌موزه را مشخص کنند تا محل آن نهایی شود و طرح مطالعه آن انجام گردد و لازم است که مقدمات کار از خود استان آغاز شود.

 کلانتری، در ادامه با اشاره به‌ضرورت ثبت سالروز آزادسازی مهران در تقویم رسمی کشور، گفت: لازم است که در تقویم ملی مناسبت‌هایی مانند 10 تیرماه، 19 دی‌ماه و 23 بهمن، عملیات محرم، مقاومت دهلران در تقویم ملی ثبت شود و در این خصوص باید نامه‌ای تنظیم شود که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح تا این روزها در تقویم ملی ثبت شود.

 وی، در ادامه با اشاره به طرح توسعه پایدار برخی از استان‌های غربی کشور، یادآور شد: در طرح توسعه پایدار شرق و غرب 9 استان کشور در دستور کار قرارگرفته که هم بحث توسعه فرهنگی و امنیت پایدار در این استان‌ها دنبال می‌شود و در غرب کشور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام در این طرح قرار دارند.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: استان ایلام یکی از استان‌های مطرح کشور با غنای فرهنگی و امنیت مطلوب است که امروزه به‌عنوان دروازه عتبات عالیات موردتوجه مردم کشور و سایر کشورهای اسلامی قرارگرفته است.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید