اخبار

پوستر هفته قرآن و عترت استان ایلام رونمایی شد/ ارسال بیش از ۸۰ اثر تاکنون

پوستر هفته قرآن و عترت استان ایلام رونمایی شد/ ارسال بیش از ۸۰ اثر تاکنون
پوستر هفته قرآن و عترت استان ایلام هم‌زمان با برگزاری نشست شورای فرهنگ عمومی این استان با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،هفته قرآن و عترت برای اولین بار در سال گذشته با استقبال گسترده فعالان قرآنی، حافظان، قاریان و هنرمندان این استان در سه بخش نمایشگاهی، رقابتی و جشنواره‌ای برگزار شد.

 عظیم ایدی، سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در این خصوص، اظهار کرد: دومین هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام باهدف تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت (ع) و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مراکز و مؤسسات مردمی استان با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 وی، تصریح کرد: تاکنون بالغ‌بر هشتاد اثر در بخش‌های مختلف هنری به دبیرخانه این جشنواره از نقاط مختلف استان  ارسال‌شده و با توجه به تصویب تمدید مهلت ارسال آثار و شرکت در جشنواره تا پایان خردادماه سال جاری از سوی شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی، علاقه مندان می‌توانند نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی در هفته قران و عترت (ع) استان، گفت: این جشنواره در 4 رشته نقاشی، گرافیک (پوستر) عکس و خوشنویسی برگزار می‌شود که رشته نقاشی در دو رده سنی بزرگ‌سال و کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

 ایدی، افزود: جشنواره‌های حفظ و تلاوت، جشنواره آواها و نغمات آیینی قران کریم، جشنواره مقاله‌نویسی و انشانویسی و جشنواره شعر و داستان ازجمله برنامه‌های هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام است و همچنین نمایشگاهی از دستاوردهای قرآنی استان در مرکز استان دایر خواهد شد.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره‌های مختلف این هفته می‌تواند آثار خود را به آدرس خیابان پیروزی، مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد و معاونت قرآن و عترت ارسال کنند.

 گفتنی است، در این مراسم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام بر لزوم توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در بخش‌های مختلف جامعه به‌ویژه در بین نسل جوان با بهره‌گیری از قالب‌های هنری تأکید کرد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۲۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید