اخبار

اقتصاد مقاومتی تنها راهبرد برطرف کردن مشکلات اقتصادی/ احداث باغ‌موزه دفاع مقدس در ایلام یک ضرورت است

اقتصاد مقاومتی تنها راهبرد برطرف کردن مشکلات اقتصادی/ احداث باغ‌موزه دفاع مقدس در ایلام یک ضرورت است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد اشتغال و تولید و مصرف کالای ایرانی باید محور کار همه دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،آیت‌الله محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، درشورای فرهنگ عمومی این استان،اظهار کرد: علت غایی بعث پیامبر اکرم (ص) تربیت انسان و بشریت و ترویج مکارم اخلاقی در بین بشر بوده است.

 وی، بابیان اینکه پیامبر اکرم (ص)، بهترین الگو برای تمام بشریت در همه ادوار است، ابراز کرد: امید است که با تاسی و اقتدا به پیامبر اکرم (ص) در راستای توسعه اخلاق اسلامی، ارتقای فرهنگی عمومی، رشد و تعالی جامعه از هم لحاظ مادی و معنوی و شعائر معنوی در جامعه گام برداریم.

 امام‌جمعه ایلام، در ادامه اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: مهم‌ترین و راهبردی‌ترین شعار سال شعار اقتصاد مقاومتی با پیوست اشتغال و تولید است که شعار اساسی و مهم و زیربنایی است.

 آیت‌الله لطفی، دشمن از مسائل اقتصادی به‌عنوان یک اهرم فشار برای رسیدن به اهداف شوم خود و تضعیف اقتصاد کشور استفاده می‌کند، افزود: دغدغه رهبری، دولت، مجلس و مردم مشکلات اقتصادی است و حل‌وفصل مسائل اقتصادی در داخل کشور بدون هیچ‌گونه نگاهی به خارج از کشور قابل‌حل است.

 وی، تصریح کرد: تمام کارشناسان اقتصادی در خصوص راهکار رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات اقتصادی، توافق دارند و باید گفت که تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است که باید این امر، دغدغه اصلی دولت فعلی و دولت بعدی این باشد که مشکلات اقتصاد و اشتغال جوانان را مرتفع کند.

 امام‌جمعه ایلام، با اشاره به اینکه رهبر عزیز انقلاب دست روی مسائلی گذاشته است که بسیار مهم است، گفت: زمینه اشتغال در کشور فراهم است، کارخانه‌ها وجود دارد که در اثر ورود کالاهای قاچاقی که از طرق مختلف کشور وارد می‌شود و با جاذبه کاذب همراه است، به‌تبع کارخانجات به تعطیلی کشیده می‌شوند.

 آیت‌الله لطفی، بیان کرد: در همین شهرک صنعتی ایلام بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل‌شده و اگر این کارخانجات و صنایع ما راه‌اندازی شود، مشکل اشتغال کشور و استان مرتفع خواهد شد، باید اراده‌ای در مسئولان باشد که در سال جدید بیشتر بنگاه‌های تولیدی فعال شود که به‌تبع اشتغال ایجاد می‌شود، بیکاری از بین می‌رود و اقتصاد کشور رونق پیدا می‌کند.

 وی، بابیان اینکه بحث اقتصاد مقاومتی باید محور اصلی برنامه‌ها و نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان قرار گیرد، افزود: استان ایلام یک منطقه‌ای است که دارای فرهنگ پویا بوده و مهد تمدن بشری است، بحث قومیتی یکی از توطئه‌های راهبردی نظام سلطه برای ایجاد تفرقه است که متأسفانه گاهی مطرح می‌شود و برخی موارد می‌خواهند که این استان یکدست شیعه را به طرق مختلف تحت سیطره دیگر فرهنگ‌ها قرار دهند.

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: ما اعلام می‌کنیم استان ایلام از فرهنگ خاصی برخوردار است و ما نخواهیم گذاشت که با تبلیغات نامناسب در راستای برنامه و اهداف سیاسی‌کار کنند و فرهنگ استان ایلام یک فرهنگ دینی و بومی پویاست.

 وی، بابیان اینکه ایجاد و احداث باغ‌موزه دفاع مقدس یکی از مهم‌ترین نیازهای استان ایلام است، یادآور شد: نقش استان ایلام در دوران دفاع مقدس بسیار پررنگ بوده است و عملیات‌های بزرگی در استان ایل جمله کربلای یک، والفجر 3، عملیات میمک، آزادسازی مهران برگزارشده است.

 آیت‌الله لطفی، بیان کرد: استان ایلام، طولانی‌ترین مرز خشکی با کشور عراق را دارد که یک مظلومیتی برای استان ایلام در راستای معرفی ظرفیت‌های این استان در عرصه دفاع مقدس رقم خورده است و مقاومت مردم ایلام در دوران جنگ تحمیلی مثال‌زدنی و بی‌نظیر بوده است.

 امام‌جمعه ایلام، گفت: موزه دفاع مقدس باید به‌گونه‌ای در استان ایلام ایجاد شود که رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم این استان، به مردم کشور معرفی شود و در این راستا باید همه دستگاه‌های مرتبط با وحدت و همدلی و تعامل تلاش کنند که بحث باغ‌موزه دفاع مقدس استان ایلام دنبال و اعتبارات خاصی در این راستا اختصاص یابد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۵:۲۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید