اخبار

تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره «چَمَر و چُوپی»/ ارسال ۲۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره

تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره «چَمَر و چُوپی»/ ارسال ۲۲۰ اثر به دبیرخانه جشنواره
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی از تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین جشنواره آواها و نواهای محلی استان ایلام با عنوان «چَمَر و چُوپی» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،سیروس ذوالفقاری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی،در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مهلت ارسال آثار و فراخوان این جشنواره تا پایان خردادماه سال جاری تمدیدشده است.

 وی، بابیان اینکه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه 15 فروردین‌ماه سال جاری بوده است، تصریح کرد: با توجه به استقبال مناسب و گسترده هنرمندان استانی ایلام از برگزاری این جشنواره، بر اساس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تا پایان خردادماه سال جاری تمدیدشده است.

 ذوالفقاری، با اشاره به ارسال حدود 220 اثر به دبیرخانه این جشنواره ابراز کرد: این جشنواره در بخش‌های با کلام شامل لاوه لاوه، هوره، مور، چَمَری، آوازه های محلی (شاهنامه خوانی- مناجات نامه خوانی و نادر خوانی) آواکار  شیردوشی، بیت مشک زنی، آوازه های زمان کاشت و برداشت محصولات کشاورزی و در بخش بی کلام شامل سازها و قطعات مقامی، دوزله و تنبک، سُرنا (سُلو) ساز و دُهل، شَیشَمال، دف و کمانچه برگزار می شود.

 وی، توجه به فرهنگ بومی، محلی و حمایت از هنرمندان موسیقی مقامی استان، ایجاد انگیزه در جوانان و ترغیب آنها به موسیقی محلی و مقامی که ریشه در فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم استان دارد، معرفی ظرفیت‌های موسیقیایی موجود در آواها و نواهای محلی، شناسایی و معرفی هنرمندان مستعد، هدایت استعدادها و خلاقیت‌های نهفته در موسیقی محلی در جهت ارائه صحیح شیوه‌های فنی از اهداف برگزار این جشنواره است.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی، بابیان اینکه این جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملکشاهی با همکاری انجمن موسیقی استان ایلام برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی نیمه دوم تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۰۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید