اخبار

کانون‌های مساجد پایگاه مهم نشر معارف دینی و قرآنی هستند

کانون‌های مساجد پایگاه مهم نشر معارف دینی و قرآنی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری با برگزاری مسابقات قرآنی و اجرای طرح تلاوت نور پایگاه‌های مهم گسترش فرهنگی قرآنی در جامعه به شمار می‌روند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، صبح امروز (29 فروردین) در نشست با قاریان و حافظان برتر مسابقات قرآنی مدهامتان کشور، اظهار کرد: استان ایلام با 435 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق نقش مهمی در دوران دفاع مقدس داشته است.

 وی، بابیان اینکه استان ایلام از قومیت‌های مختلف تشکیل‌شده است که در گستره جغرافیای این استان در کنار هم زندگی می‌کنند، تصریح کرد: وحدت و انسجام بین طوایف و قومیت‌ها مختلف استان مثال‌زدنی است که در کنار هم در دوران دفاع مقدس نقش خود را در دفاع از کیان اسلامی ایفا کردند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه، یادآور شد: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل بر مبنای قرآن کریم و الهام گرفته از آموزه‌های آن و سنت اهل‌بیت پیامبر (ص) با حضور مردم به پیروزی رسید و امروز شاهد توسعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه هستیم.

 علی‌محمد نیاکان، با تأکید بر یادگیری و فراگیری قرآن کریم و توجه به آموزه‌ها و مفاهیم آن از سوی جوانان و نوجوانان، گفت: مراکز و نهادهایی مانند کانون‌های فرهنگی و هنری به‌عنوان پایگاه‌های مهم فرهنگی نقش مهمی در راستای انس جوانان و نوجوانان با قرآن کریم و برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی در کشور دارند.

 وی، با اشاره به اینکه امروز به برکت قرآن کریم و اهل‌بیت (ع)، جمهوری اسلامی ایران مانند نگینی بر تارک جهان می‌درخشد، خاطرنشان کرد: برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری کشور در واقع الگوهای استان‌های مختلف هستند و حاملان و عاملان به قرآن و مروجان آموزه آن به شمار می‌روند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان، با اشاره تلاش مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت از کانون‌های مساجد در راستای نشر معارف قرآنی، خاطرنشان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری در استان تاکنون توانسته‌اند نقش خود را در اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی به‌خوبی ایفا کنند.

 گفتنی است، این نشست صمیمی در سالن جلسات مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

 فعالان و برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان به مدت دور روز مهمان استان ایلام بوده و پس ‌ازآن از طریق مرز مهران به کربلای معلی اعزام می شوند که مجتبی میرزایی نسب، مدیرکل امور هنری و جشنواره بزرگ جوانان مسجد ستاد عالی کانون های مساجد کشور این گروه را همراهی می کند.

 برگزاری محفل بزرگ قرآنی در زندان ایلام، بازدید از قلعه والی شهر ایلام و دیدار با استاندار ایلام از دیگر برنامه های سفر برگزیدگان مسابقات قرآنی مدهامتان به ایلام است.           
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۵:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید