اخبار

تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان، موجب توسعه فرهنگ قرآنی می‌شود

تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان، موجب توسعه فرهنگ قرآنی می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان با محوریت ظرفیت‌ها و توان بومی در حال تدوین است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی این استان در سالن جلسات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی، اظهار کرد: این شورا نقش مهمی در راستای ترویج و برنامه‌ریزی فعالیت‌های قرآنی در سطح استان دارد.

 وی، با تأکید بر برگزاری نشست‌های شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی استان به‌صورت مستمر و ماهیانه با حضور اعضای شورا و مدیران دستگاه‌های مرتبط، ابراز کرد: حضور دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی در این شورا، موجب تعامل و هماهنگی بیشتر برای اجرای برنامه‌ها و دوری از موازی کاری می‌شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، در ادامه با تأکید بر تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان در سال جاری، یادآور شد: تدوین و تصویب این سند یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی در راستای توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان است.

 محمدنیاکان، با تأکید بر اینکه شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی باید خروجی‌های مناسب در این زمینه داشته باشد، بیان کرد: سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان باید بومی‌سازی شده و از توان و ظرفیت‌های استان در راستای گسترش فضا و فرهنگ قرآنی در استان و در بین اقشار مختلف مردم بهره برد.

وی، با اشاره به نقش مهمی مراکز آموزشی و دانشگاه‌های استان در تدوین این سند چشم‌انداز، گفت: هر فعالیت و برنامه‌ای که در استان انجام می‌شود باید در راستای ترویج فرهنگ قرآنی باشد و در این راستا لازم است که دستگاه‌های مرتبط همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، افزود: دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط و مؤسسات و تشکل‌های قرآنی پیشنهادت و ایده‌های خود را در راستای تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی به دبیرخانه شورا ارسال کنند که زمینه تدوین هر چه سریع‌تر این سند در استان فراهم گردد.

 محمدنیاکان، اظهار کرد: کارگروه‌های ویژه آموزش، پژوهش و تبلیغ و ترویج و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و توجه به وضعیت موجود و توانمندی‌های بومی، تشکیل‌شده و در این زمینه همکاری لازم را با حضور دستگاه‌های مرتبط به عمل‌آورند.

وی، با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت در این استان، خاطرنشان کرد: دومین هفته قرآن و عترت (ع) استان ایلام باهدف تولید و ارائه دستاوردهای قرآن و عترت (ع) و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مراکز و مؤسسات مردمی استان و محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید