اخبار

ضرورت تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان ایلام/ برگزاری هفته قرآن و عترت به تیرماه سال جاری موکول شد

ضرورت تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان ایلام/ برگزاری هفته قرآن و عترت به تیرماه سال جاری موکول شد
سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،گفت: با توجه به استقبال مناسب هفته فعالان قرآنی و اقشار مختلف مردم، هفته قرآن و عترت استان ایلام در تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عظیم ایدی،سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،در نشست شورای هماهنگی و توسعه فعالیت‌های قرآنی این استان،اظهار کرد: هفته قرآن و عترت یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌های مهم اداره کل در سال جاری در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی در استان است.

 وی، بابیان اینکه سال گذشته بیش از 7 هزار و 600 اثر به دبیرخانه این هفته در استان ارسال‌شده بود، تصریح کرد: با توجه به استقبال گسترده اقشار مختلف مردم و فعالان قرآنی و هنرمندان رشته‌های مختلف هنری در این استان، برگزاری هفته قران و عترت به تیرماه سال جاری موکول شده است.

 سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، بیان کرد: دومین هفته قرآن و عترت در استان ایلام در دو بخش رقابت و جشنواره‌ای شامل جشنواره‌های هنرهای تجسمی، جشنواره مقاله‌نویسی و انشا، جشنواره حفظ و تلاوت ویژه‌برداران، جشنواره آواها و نغمات آیینی و جشنواره شعر و داستان برگزار می‌شود.

 ایدی، ترویج و تبلیغ قرآن و عترت (ع) و در حوزه‌های مختلف، معرفی دستاوردها و توانمندی‌های علوم قرآنی در استان، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های قرآنی و عترت (ع)، برقراری ارتباط با سایر حوزه‌های استان فعال در حوزه قرآن و عترت و تقویت و توسعه تعاملات و هم‌اندیشی بین دستگاه‌های اجرایی، مراکز و نهادهای مردمی و مؤسسات قرآنی، جریان سازی قرآنی در بین اقشار مختلف در و ایجاد تحرک در بین نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی را از اهداف برگزار این هفته عنوان کرد.

 وی، در ادامه با اشاره به‌ضرورت تدوین هر چه سریع‌تر سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان ایلام، ابراز کرد: لازم است که با تشکیل هر چه سریع‌تر کارگروه‌های ویژه و تخصصی، این سند برای تصویب در مرکز هر چه سریع‌تر تدوین شود که نقش مهمی در راستای توسعه فعالیت‌ها و هماهنگی هر چه‌بهتر و بیشتر دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی در این راستا دارد.

 ایدی، با تأکید بر اینکه بحث اربعین حسینی یکی از ظرفیت‌های مهم استان ایلام است که باید در این سند تدوین شود، یادآور شد: توجه به موضوع عترت و ائمه اطهار (ع) در تدوین سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های موردتوجه در این سند باید باشد و همچنین باید توجه ویژه‌ای به بحث هنر و ترویج فرهنگ قرآنی در قالب رشته‌های مختلف قرآنی قرار گیرد.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: کارگروه‌های تخصصی ویژه در بخش‌های مختلف آموزش، پژوهشی و ترویج و تبلیغ نیز باید هر چه سریع‌تر در این شورا تشکیل‌شده و در راستای توسعه سند چشم‌انداز فعالیت‌های قرآنی استان ایلام به‌کارگیری شود.            

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید