اخبار

اختتامیه جشنواره مد و لباس ایلام/ اعلام اسامی برگزیدگان

اختتامیه جشنواره مد و لباس ایلام/ اعلام اسامی برگزیدگان
مراسم اختتامیه سومین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس استان ایلام با حضور مسئولان فرهنگی و اجرایی و هنرمندان این بخش در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،شهریار غلام پور، دبیر اجرایی این جشنواره، صبح امروز (19 اسفند) در این مراسم، اظهار کرد: مشارکت خوبی در راستای برگزاری و ارسال آثار از سوی هنرمندان این استان در بخش طراحی و مد لباس صورت گرفته است.

 وی، بابیان اینکه انتظار می‌رود شاهد رشد خوب و بهتر این حوزه و فرزند نوپای مد و لباس باشیم، گفت: امیدواریم بتوانیم در زمینه مد و لباس در سطح استان و جامعه با طراحی‌های مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی تأثیر داشته باشیم.

 دبیر اجرایی جشنواره مد و لباس استان ایلام، خاطرنشان کرد: 180 اثر از 35 هنرمندان ایلامی در این نمایشگاه و جشنواره به مدت 5 روز برای علاقه‌مندان به‌ویژه جوانان و خانواده‌ها در مجتمع ارشاد در معرض نمایش گذاشته ‌شد که با استقبال بسیار خوبی از سوی اقشار مختلف مردم مواجه شد.

 خانم آزاده آریایی، نماینده هیئت‌داوران با قرائت بیانیه هیئت‌داوران، در این مراسم، اظهار کرد: با عنایت به جایگاه مد و لباس ایرانی و اسلامی در کشور و به‌منظور ترغیب و تشویق طراحان در زمینه مد لباس ایرانی و اسلامی، این نمایشگاه و جشنواره برگزار شد که در این راستا با فراخوان برای ارسال آثار با استقبال بسیار خوبی برگزارشده است.

 نماینده هیئت‌داوران سومین جشنواره نمایشگاه مد و لباس استان ایلام، بیان کرد: فرهنگ‌سازی و ارائه الگوهای برتر در سطح جامعه با ایجاد ارتباط بین طراحان و تولیدکنندگان ممکن می‌شود که تلاش این نمایشگاه و جشنواره نیز این است که یک حلقه ارتباطی بین طراحان و بخش صنعت لباس فراهم شود.

 وی، بابیان اینکه در این جشنواره درمجموع 12 نفر در بخش ویژه جشنواره شایسته تقدیر با رأی هیئت‌داوران بوده‌اند، یادآور شد: انتظار می‌رود که با مطالعات هرچه بیشتر و ارتباط بین طراحان و تولیدکنندگان بخش پوشاک، مد و لباس شاهد ارتقای کمی و کیفی در این زمینه باشیم.

  در این مراسم، در بخش مانتو مجلسی، یاسمین گچی مقام سوم، آفاق یاسمی، مقام دوم و دریا علی نژاد مقام اول برگزیده را کسب کردند که با اهدای لوح تقدیر و جایزه از این برگزیدگان تقدیر شد.

 همچنین در بخش مانتو اجتماع خانم ها امیدی و اسما دهکردی شایسته تقدیر معرفی و همچنین فاطمه دارابی نفر سوم، فرحناز هواسی و مهناز شوهانی به‌صورت مشترک رتبه دوم و شهلا صادقی مقام اول بخش برگزیده را کسب کردند.

 در بخش ویژه این جشنواره نیز در بخش دوخت مانتو مهتاب خرامانی شایسته تقدیر و همچنین افسانه محمدزاده نفر سوم، فاطمه نجفی دهبالایی نفر دوم، شیما زارعی مقام اول را کسب کردند و در بخش طراحی

لباس نفر دوم سعید ناطقی و نفر اول فرحناز هواسی و همچنین در بخش لباس های سنتی ازهاجر میرحسینی، گلستان امامی و الهه لطفی، تقدیر شد.  

۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید