اخبار

گروه های هنری در جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی زنده کننده راه و رسم شهدا هستند

گروه های هنری در جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی زنده کننده راه و رسم شهدا هستند
معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام حضور هنرمندان تئاتر از سراسر کشور در جشنواره شرهانی را زنده کننده راه و رسم شهدای شهرهای مختلف و نکوداشت یاد و خاطره ایثارگران عرصه جهاد و شهادت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،حسین کلانتری شامگاه چهارشبنه در اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی شرهانی که با حضور 12 گروه نمایشی از هفت استان کشور برگزار شد، اظهار کرد: دهلران قدمگاه شهدای زیادی از شهرهای مختلف است و امروز شما هنرمندان با حضور خود و اجرای ارزشمند کارهای فرهنگی و هنری در واقع نام و یاد شهدای خود را در این سرزمین زنده کردید.
وی شرهانی را میعادگاه شهدا و تداعی کننده عملیات محرم در ذهن ها دانست و افزود: در این منطقه لشکرهایی از استان های مختلف حماسه آفرینی کردند و در دفاع از میهن اسلامی و ارزش ها به شهادت رسیدند.
معاون استاندار ایلام با ارزشمند برشمردن کار هنرمندان در زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا به زبان هنر و انتقال این مفاهیم ارزشمند به جامعه تاکید کرد: کار شما پاسداری از این فرهنگ ارزشمند است و همه قدردان این کار مهم هستند.
کلانتری با اشاره به استعدادهای دهلران در حوزه های مختلف هنری، ادبی، شعر و موسیقی گفت: دهلران در اقتصاد نیز وزنی ملی دارد و باید به این شهرستان نگاه ملی شود چون دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف است.
وی به سوابق مردم دهلران در دفاع مقدس و درخشش هنرمندان این شهرستان در جشنواره های مختلف اشاره کرد و افزود: ایران و ایلام هنر پرور باعث افتخار هستند و نام دهلران در این بین برجسته است.
وی اضافه کرد: با تمام توان ایجاد دبیرخانه دائمی تئاتر شرهانی در شهرستان دهلران پیگیری می شود تا سال های دیگر شاهد حضور هنرمندان بیشتری از اقصی نقاط کشور در این جشنواره باشیم.
فرماندار دهلران نیز به سوابق درخشان مردم مرزدار دهلران در دفاع مقدس و استقبال آنان از تئاتر خیابانی شرهانی اشاره و گفت: از همه هنرمندان حاضر در این جشنواره که با نگاه و اندیشه زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا نقش آفرینی کردند، تقدیر می شود.
سید حسینعلی موسوی یادآور شد: در این دو روز که هنرمندان به اجرای نمایش خیابانی مشغول بودند به خوبی فرهنگ ایثار و شهدات را با زبان هنر برای مردم بیان کردند ضمن اینکه پیام این جشنواره در واقع انتقال مفاهیم ارزشمند ایثار و شهادت به جامعه بود.
وی با اشاره به استعدادهای هنری این شهرستان و حضور هنرمندان آن در جشنواره های مختلف و از طرفی استقبال مردم از جشنواره منطقه ای تئاتر شرهانی تاکید کرد: با توجه به این ظرفیت ها ایجاد دبیرخانه دائمی تئاتر شرهانی در دهلران ضروری است و امیدواریم با حمایت استاندار، پیگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حمایت حوزه هنری کشور شاهد استقرار این دبیرخانه در دهلران باشیم.
معاون فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در این آیین از حضور هنرمندان تئاتر در جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی تقدیر کرد.
عمران خودآموز همچنین پیام علی مراد خانی معاون امور هنری وزیر ارشاد به نخستین جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی دهلران را قرائت کرد.
مسئول مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تئاتر کشور نیز در این آیین گفت: امنیت و آرامش جامعه بخاطر رشادت و حماسه شهداست که هرگز فراموش نمی شود چون هر چه داریم از خون شهداست و همه باید عمل کننده به راه و رسم شهدا باشیم.
کوروش زارعی با اشاره به کار ارزشمند هنرمندان تئاتر در این جشنواره افزود: هنرمندان به خوبی در این عرصه وارد شده و می خواهند که بگویند اگر چه درآن زمان نبوده اند ولی در حد توان و اندازه خود برای شهدا کار می کنند.
وی با تقدیر از همراهی گرم و صمیمی مردم دهلران در حین اجرای این جشنواره و آیین اختتامیه آن گفت: پیشنهاد می شود به همت راهیان نور و حوزه هنری دبیرخانه این جشنواره در دهلران دایر شود.
در پایان این آیین از آثار برگزیده جشنواره با لوح تقدیر و هدایا و دیپلم افتخار تقدیر شد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ۱۶:۲۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید